Доплата за ведення військового обліку: у яких випадках встановлювати

1038

Запитання

У яких випадках потрібно встановлювати працівнику доплату за ведення військового обліку?

Відповідь

Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних затверджений постановою КМУ від 07.12.2016 № 921.

За цим порядком загальну кількість осіб, відповідальних за ведення військового обліку в установах, слід визначати виходячи з кількості призовників і військовозобов’язаних, які на 1 січня поточного року перебували на військовому обліку:

  • 500-2000 призовників і військовозобов’язаних — 1 особа;
  • 2000-4000 — 2 особи;
  • 4000-7000 — 3 особи (на кожні наступні 3000 призовників і військовозобов’язаних — + одна особа).

За наявності на військовому обліку менше ніж 500 призовників і військовозобов’язаних військовий облік веде посадова особа кадрового підрозділу або служби управління персоналом. Такій посадовій особі встановлюють доплату — до 50% посадового окладу (крім державних службовців). При цьому:

  • якщо завдання вести військовий облік за значене в посадовій інструкції цієї особи, доплату за ведення військового обліку їй не встановлюють. Позаяк ведення військового обліку для такої особи є безпосереднім обов’язком, за яке вона отримує відповідну оплату;
  • якщо на посадову особу покладають додаткові обов’язки з ведення військового обліку, які не передбаченіїї посадовою інструкцією — за їх виконання потрібно встановлювати відповідну доплату.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 09.02.2018 № 227/0/101-18/281

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374398

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9886

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2521

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314882