Доплата за ведення військового обліку: у яких випадках встановлювати

1644

Запитання

У яких випадках потрібно встановлювати працівнику доплату за ведення військового обліку?

Відповідь

Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних затверджений постановою КМУ від 07.12.2016 № 921.

За цим порядком загальну кількість осіб, відповідальних за ведення військового обліку в установах, слід визначати виходячи з кількості призовників і військовозобов’язаних, які на 1 січня поточного року перебували на військовому обліку:

  • 500-2000 призовників і військовозобов’язаних — 1 особа;
  • 2000-4000 — 2 особи;
  • 4000-7000 — 3 особи (на кожні наступні 3000 призовників і військовозобов’язаних — + одна особа).

За наявності на військовому обліку менше ніж 500 призовників і військовозобов’язаних військовий облік веде посадова особа кадрового підрозділу або служби управління персоналом. Такій посадовій особі встановлюють доплату — до 50% посадового окладу (крім державних службовців). При цьому:

  • якщо завдання вести військовий облік за значене в посадовій інструкції цієї особи, доплату за ведення військового обліку їй не встановлюють. Позаяк ведення військового обліку для такої особи є безпосереднім обов’язком, за яке вона отримує відповідну оплату;
  • якщо на посадову особу покладають додаткові обов’язки з ведення військового обліку, які не передбаченіїї посадовою інструкцією — за їх виконання потрібно встановлювати відповідну доплату.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 09.02.2018 № 227/0/101-18/281

додаток

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавка за вислугу років 2025: як надати та нарахувати

Надбавки за вислугу років надають бухгалтерам, держслужбовцям, медичним, педагогічним та іншим працівникам бюджетної сфери. Експерт підкаже, як нараховується надбавка за вислугу років державним службовцям швидко і без помилок.
318258

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
217530

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
405108