Відмітка про порушення режиму лікування: чи оплачувати листок непрацездатності

483

Запитання

Чи виплачувати працівникові лікарняні, якщо його листок непрацездатності — з відміткою про порушення режиму лікування?

Відповідь

Підставою для виплати лікарняних є листок непрацездатності (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Чи оплачувати лікарняні, вирішує комісія із соціального страхування, яку створюють в установі (ч.3 ст. 30 Закону № 1105).

Один із обов’язків такої комісії — розглядати правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для оплати лікарняних, правильність їх заповнення, зокрема і випадку порушення працівником призначеного режиму лікування.

Порядок заповнення листка непрацездатності визначений у Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженій спільним наказом Фонду соцстраху нещасних випадків, МОЗ, Мінпраці, ФТВП від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

У листку непрацездатності в графі «Режим:» лікар обов’язково вказує режим, призначений хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, вільний тощо.

Якщо працівник порушив режим, то у графі «Відмітки про порушення режиму:» лікар зазначає дату порушення режиму і засвідчує це підписом (п. 3.5 Інструкції № 532). Види порушень режиму вказують у графі «Примітка:» й записують у медичній карті хворого.

Порушенням режиму є (п. 4.1 Інструкції № 532):

  • несвоєчасна явка на прийом до лікаря;
  • алкогольне, наркотичне, токсичне сп’яніння під час лікування;
  • вихід на роботу без дозволу лікаря;
  • самовільне залишення закладу охорони здоров’я;
  • виїзд на лікування до іншого закладу охорони здоров’я без відмітки про дозвіл виїзду;
  • відмова від направлення або несвоєчасна явка на МСЕК тощо.

Працівники, які в період отримання лікарняних виплат порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, втрачають право на ці виплати з дня вчинення порушення на строк, що встановлює орган, який призначає лікарняні (ч. 2 ст. 23 Закону № 1105).

Отже, якщо в листку непрацездатності є відмітка, що працівник порушив режим, встановлений лікарем, йому не виплачують лікарняні з дня порушення і на строк, який визначає комісія із соціального страхування установи.

За інформацією Фонду соціального страхування України у Вінницькій області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71450

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131812

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13892

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347711