Відмітка про порушення режиму лікування: чи оплачувати листок непрацездатності

625

Запитання

Чи виплачувати працівникові лікарняні, якщо його листок непрацездатності — з відміткою про порушення режиму лікування?

Відповідь

Підставою для виплати лікарняних є листок непрацездатності (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Чи оплачувати лікарняні, вирішує комісія із соціального страхування, яку створюють в установі (ч.3 ст. 30 Закону № 1105).

Один із обов’язків такої комісії — розглядати правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для оплати лікарняних, правильність їх заповнення, зокрема і випадку порушення працівником призначеного режиму лікування.

Порядок заповнення листка непрацездатності визначений у Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженій спільним наказом Фонду соцстраху нещасних випадків, МОЗ, Мінпраці, ФТВП від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

У листку непрацездатності в графі «Режим:» лікар обов’язково вказує режим, призначений хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, вільний тощо.

Якщо працівник порушив режим, то у графі «Відмітки про порушення режиму:» лікар зазначає дату порушення режиму і засвідчує це підписом (п. 3.5 Інструкції № 532). Види порушень режиму вказують у графі «Примітка:» й записують у медичній карті хворого.

Порушенням режиму є (п. 4.1 Інструкції № 532):

  • несвоєчасна явка на прийом до лікаря;
  • алкогольне, наркотичне, токсичне сп’яніння під час лікування;
  • вихід на роботу без дозволу лікаря;
  • самовільне залишення закладу охорони здоров’я;
  • виїзд на лікування до іншого закладу охорони здоров’я без відмітки про дозвіл виїзду;
  • відмова від направлення або несвоєчасна явка на МСЕК тощо.

Працівники, які в період отримання лікарняних виплат порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, втрачають право на ці виплати з дня вчинення порушення на строк, що встановлює орган, який призначає лікарняні (ч. 2 ст. 23 Закону № 1105).

Отже, якщо в листку непрацездатності є відмітка, що працівник порушив режим, встановлений лікарем, йому не виплачують лікарняні з дня порушення і на строк, який визначає комісія із соціального страхування установи.

За інформацією Фонду соціального страхування України у Вінницькій області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавка за вислугу років: надання та нарахування

Надбавка за вислугу років надається зокрема бухгалтерам, державним службовцям, медичним, педагогічним та іншим працівникам бюджетної сфери. Як нараховується надбавка за вислугу років – у даній консультації
284301

Виплати премій до професійних свят і святкових днів робітникам ОМС

Наближаються свята, і є гарна ідея преміювати всіх працівників органу місцевого самоврядування (ОМС). Постає питання, а чи можна це зробити? Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання – відповідь у консультації.
40567

Лікарняні: нарахування та оплата

У статті – усе, що треба бухгалтеру для розрахунку та нарахування лікарняних: розрахунковий період та приклади обчислення суми лікарняних, граничні розміри, оподаткування та відображення лікарняних у звітності.
271231

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. У статті - готові зразки наказів про відрядження або про його припинення.
167357