Відповідь
Неприбуткові установи та організації не є платниками податку на прибуток (п.133.4 ПК). Вони використовують отримані доходи (прибутки) лише для фінансування видатків на своє утримання, реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп.133.4.2 п.133.4 ст.133 ПК).
Щоб виконувати свої функції для досягнення результатів, бюджетна установа може отримувати надходження і розподіляти бюджетні асигнування на взяття бюджетних зобов’язань та проведення платежів, визначені у кошторисі на бюджетній період.
Отже, кредит, який отримала неприбуткова бюджетна установа, не потрібно оподатковувати, якщо кошторис такої неприбуткової бюджетної установи передбачає такі доходи.
Зверніть увагу!
Доходи у вигляді сум кредиту неприбуткова бюджетна установа повинна використовувати виключно для фінансування видатків, передбачених кошторисом, на своє утримання, реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених установчими документами.
За недотримання цих умов неприбуткову організацію виключать із Реєстру неприбуткових установ та організацій (пп. 133.4.3 та 133.4.4 ПК). А повернутися до лав неприбуткових організацій не так просто.
За інформацією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
28 листопада 2024 року Президент України підписав законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Текст закону ще офіційно не оприлюднили, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.