Відповідь
Неприбуткові установи та організації не є платниками податку на прибуток (п.133.4 ПК). Вони використовують отримані доходи (прибутки) лише для фінансування видатків на своє утримання, реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп.133.4.2 п.133.4 ст.133 ПК).
Щоб виконувати свої функції для досягнення результатів, бюджетна установа може отримувати надходження і розподіляти бюджетні асигнування на взяття бюджетних зобов’язань та проведення платежів, визначені у кошторисі на бюджетній період.
Отже, кредит, який отримала неприбуткова бюджетна установа, не потрібно оподатковувати, якщо кошторис такої неприбуткової бюджетної установи передбачає такі доходи.
Зверніть увагу!
Доходи у вигляді сум кредиту неприбуткова бюджетна установа повинна використовувати виключно для фінансування видатків, передбачених кошторисом, на своє утримання, реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених установчими документами.
За недотримання цих умов неприбуткову організацію виключать із Реєстру неприбуткових установ та організацій (пп. 133.4.3 та 133.4.4 ПК). А повернутися до лав неприбуткових організацій не так просто.
За інформацією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
Експерт підкаже терміни реєстрації бюджетних зобов’язань та необхідні для цього підтвердні документи. Тримайте чотири приклади оформлення бюджетних зобов’язань, щоб уникнути помилок.
Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді