Чи оподатковувати кошти, отримані у вигляді фінансового кредиту

344

Запитання

Чи потрібно оподатковувати кошти, які неприбуткова бюджетна установа отримала у вигляді фінансового кредиту?

Відповідь

Неприбуткові установи та організації не є платниками податку на прибуток (п.133.4 ПК). Вони використовують отримані доходи (прибутки) лише для фінансування видатків на своє утримання, реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп.133.4.2 п.133.4 ст.133 ПК).

Щоб виконувати свої функції для досягнення результатів, бюджетна установа може отримувати надходження і розподіляти бюджетні асигнування на взяття бюджетних зобов’язань та проведення платежів, визначені у кошторисі на бюджетній період.

Отже, кредит, який отримала неприбуткова бюджетна установа, не потрібно оподатковувати, якщо кошторис такої неприбуткової бюджетної установи передбачає такі доходи.

Зверніть увагу!

Доходи у вигляді сум кредиту неприбуткова бюджетна установа повинна використовувати виключно для фінансування видатків, передбачених кошторисом, на своє утримання, реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених установчими документами.

За недотримання цих умов неприбуткову організацію виключать із Реєстру неприбуткових установ та організацій (пп. 133.4.3 та 133.4.4 ПК). А повернутися до лав неприбуткових організацій не так просто.

За інформацією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
38390

Реєстраційна картка учасника бюджетного процесу в ІАС «LOGICA» – заповнення з експертом

У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
1901

Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів

Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Бюджетного кодексу України, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.
11950

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету 2025

Складають паспорт бюджетної програми місцевого бюджету усі головні розпорядники за коштами місцевого бюджету. Розкажемо про особливості заповнення, внесення змін та термін затвердження.
53529

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
25808