Компенсація за невикористану відпустку працівникові, звільненому за прогул

306

Запитання

Чи виплачувати компенсацію за невикористану відпустку працівникові, звільненому за прогул?

Відповідь

Працівник установи кілька днів не з’являвся на роботі без поважних причин, тож керівник звільнив його з роботи за прогул. Чи потрібно виплачувати цьому працівникові компенсацію за невикористану відпустку?

Так, під час звільнення працівника за прогул йому потрібно виплатити компенсацію за невикористану відпустку. Законодавство про працю не обмежує право працівника на отримання такої компенсації через певні причини припинення трудових відносин, у т. ч. звільнення за прогул.

Тож установа має виплатити працівнику-прогульщику грошову компенсацію за всі не використані ним дні відпустки, як того вимагає частина перша статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2024 рік
125622

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста – важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Дізнаємося, як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Закріпимо все на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення.
16932

Утримання із заробітної плати – проводки

Нарахування заробітної плати в бюджетних установах включає проводки для відображення цих операцій в бухгалтерському обліку. Тож розповімо про проводки детальніше.
46542

Мінімальна зарплата у 2024 році

В нашій статті – як мінімальна зарплата в Україні у 2024 році впливає на основні соціальні показники та податки: виплати бюджетникам, пенсії, мінімальний розмір ЄСВ та мінімальну пенсію.
10816

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
43504