Cтраховий стаж для оплати лікарняного

410

Запитання

Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного?

Відповідь

Страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню через тимчасову втрату працездатності та за який щомісяця сплачувала страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105; далі — Закон № 1105).

До страхового стажу зараховують періоди, за які сплачено страхові внески:

  1. відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  2. період отримання соціального страхування:
  • допомоги по тимчасовій непрацездатності;
  • допомоги по вагітності та пологах;
  • допомоги по безробіттю;
  • допомоги в наслідок нещасного випадку на виробництві;
  • пенсії по інвалідності.

До страхового стажу не зараховують час перебування працівника у відпустці для догляду за дитиною від трьох до шести років.

Також не можна зараховувати до страхового стажу місяці, за які не сплачено або є борг зі сплати ЄСВ.

Обчислювати страховий стаж необхідно за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих.

Зверніть увагу!

Особи, які працюють в установах менше ніж півроку, обов’язково мають надати довідку форми ОК 5 (Індивідуальні відомості про застраховану особу).

Для оплати листка непрацездатності страховий стаж визначають на дату настання страхового випадку в період роботи.

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу (ст. 24 Закону № 1105):

Тож від того, чи правильно визначений розмір страхового стажу, залежить правильність нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності.

За роз’ясненнями Фонду соціального страхування в Чернівецькій області

Більше про лікарняні:

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
442

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
55162

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових – зміни 2024 року

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового в п. 2 Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 168.
1729

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024 (Закон № 3460-IX).
3629

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
3954