Право підпису електронних документів

573

Запитання

Чи має право платник податків визначити уповноважену особу, яка отримала сертифікат ЕЦП, і делегувати їй право підпису, аби подавати звітність в електронному вигляді? Як про це повідомити контролюючий орган?

Відповідь

Платник податків може надати право підпису електронних документів (крім Заяви про приєднання до Договору) іншим особам, які отримали сертифікат ЕЦП. Про це йдеться в п. 11 розд. ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженому наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557 (далі – Порядок).

Аби надати право підпису іншим особам, платник податків має повідомити про таких осіб контролюючий орган (визначений відповідно до п. 5 розд. ІІІ Порядку) —направити повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП в електронному вигляді за формою, визначеною в додатку 2 до Порядку.

Право підпису електронних документів

ЗІР, категорія 135.03

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
54854

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
3270