Право підпису електронних документів

496

Запитання

Чи має право платник податків визначити уповноважену особу, яка отримала сертифікат ЕЦП, і делегувати їй право підпису, аби подавати звітність в електронному вигляді? Як про це повідомити контролюючий орган?

Відповідь

Платник податків може надати право підпису електронних документів (крім Заяви про приєднання до Договору) іншим особам, які отримали сертифікат ЕЦП. Про це йдеться в п. 11 розд. ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженому наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557 (далі – Порядок).

Аби надати право підпису іншим особам, платник податків має повідомити про таких осіб контролюючий орган (визначений відповідно до п. 5 розд. ІІІ Порядку) —направити повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП в електронному вигляді за формою, визначеною в додатку 2 до Порядку.

Право підпису електронних документів

ЗІР, категорія 135.03

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24526

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43684

Податкова накладна 2024: порядок заповнення

З 01 серпня минулого року діє оновлена форма податкової накладної. Як заповнити діючу форму – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
88299

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
75767