Добровільна сплата ЄСВ з метою перерахунку пенсії

358

Запитання

Чи може непрацюючий пенсіонер добровільно сплатити єдиний соціальний внесок з метою перерахунку пенсії?

Відповідь

Право на добровільну сплату ЄСВ мають особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон № 2464). Такі особи не повинні належати до:

У переліку осіб немає обмежень щодо непрацюючих пенсіонерів. Тож немає підстав відмовити непрацюючим пенсіонерам в укладенні договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Пам’ятайте, сплачені суми єдиного внеску відповідно до укладеного договору про добровільну участь поверненню не підлягають.

Отже, ДФС України рекомендує непрацюючим пенсіонерам звертатися до Пенсійного фонду України, аби з’ясувати, чи доцільно їм укладати договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування для перерахунку пенсії.

За інформацією Головного управління ДФС у Луганській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24525

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43684

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Мінекономіки опублікувало Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
12456

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
514