Скільки коштує оренда землі державної та комунальної власності

527

Запитання

Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?

Відповідь

Розмір орендної плати встановлюють у договорі оренди, але річна сума платежу:

  1. не може бути меншою за розмір земельного податку:
  • для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, — не більше 3% їх нормативної грошової оцінки (для земель загального користування — не більше 1%, для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3% та не більше 1%);
  • для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, — не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по АР Крим або по області (для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3% та не більше 5%);
  1. не може перевищувати:
  • 12% нормативної грошової оцінки (однак може перевищувати цей відсоток у разі визначення орендаря на конкурентних засадах);
  • розміру земельного податку — для пасовищ у населених пунктах, які мають статус гірських;
  • 0,1% нормативної грошової оцінки — для баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки, перелік яких затверджує Кабмін.

Якщо розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, нижчий від встановленого Податковим кодексом України, орендарю слід звернутись до орендодавця — відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, аби привести договір оренди у відповідність.

ЗІР, категорія 112.03

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
11505

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74957

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
47446

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56627

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
266048