Як визначають заробітну плату практичного психолога в закладі охорони здоров’я

5191

Запитання

За яким тарифним розрядом нараховують заробітну плату практичному психологу, який працює в закладі охорони здоров’я?

Відповідь

Зазвичай в закладах охорони здоров’я роботу працівників оплачують за Умовами, затвердженими наказом Мінсоцполітики, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умов № 308/519). Утім, не всіх. Роботу педпрацівників, працівників культури, сільського господарства, які працюють в цих закладах, оплачують інакше — за умовами оплати праці аналогічних категорій працівників відповідних галузей бюджетної сфери (п. 1.3 Умов № 308/519).

Бухгалтерські калькулятори - онлайн розрахунок

Оскільки практичний психолог належить до педпрацівників, його працю оплачують, зокрема, за:

Однак цього року усталені тривалий час умови оплати праці педагогів змінилися.З 01.01.2017 посадові оклади (ставки заробітної плати) педапрацівників навчальних закладів, які фінансують коштом освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, — підвищено постановою «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» від 14.12.2016 № 974 (далі — Постанова № 974). Педпрацівникам інших закладів та установ освіти, які фінансують коштом державного та місцевих бюджетів, такого підвищення довелося чекати до 01.09.2017.

Постанова № 974 не містить згадки про педпрацівників закладів охорони здоров’я, однак їхні оклади також підвищено з 1 вересня 2017 року. Звичайно, якщо органи місцевого самоврядування не прийняли відповідного рішення раніше.

Тож з 1 вересня 2017 року, керуючись додатком 6 до Наказу № 557, визначають посадовий оклад практичного психолога закладу охорони здоров’я, який:

  • має вищу кваліфікаційну категорію — за 14-м тарифним розрядом (т. р.);
  • має першу кваліфікаційну категорію — за 13-м т. р.;
  • має другу кваліфікаційну категорію — за 12-м т. р.;
  • не має категорії — за 10-11-м т. р..

А ще ураховують:

Як визначають заробітну плату практичного психолога в закладі охорони здоров’я
ТАРАС ШАРИЙ,керівник Об’єднаної редакції Експертус Головбух, ACCA DipIFR (rus)

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71422

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131798

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13889

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347687