До якого бюджету сплачують ПДФО відокремлені підрозділи?

582
Теми:

Запитання

На території сформованої територіальної громади (ТГ) розміщені приміщення різних підприємств. Чи повинні такі підприємства сплачувати ПДФО до місцевого бюджету за місцем розташування своїх приміщень?

Відповідь

Куди підприємство має сплачувати ПДФО, залежить від того, чи зареєстроване воно або його відокремлений підрозділ, на території ТГ. Пояснимо детальніше.

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

Для провадження своєї діяльності підприємства можуть відкривати філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юрособи (ч. 6 ст. 55 Господарського кодексу України; ГК). Підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів: виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо. А також функціональних структурних підрозділів апарату управління: управлінь, відділів, бюро, служб тощо (ч. 1 ст. 64 ГК).

Підприємство, яке створює філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджує розміщення таких підрозділів з відповідними органами місцевого самоврядування (ОМС).

Коли юрособа створює відокремлений підрозділ, вона має повідомити про це контролюючі органи за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням таких новостворених підрозділів (пп. 168.4.2 Податкового кодексу України; ПК).

Крім того, підприємство має внести відомості про свої відокремлені підрозділи до Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР; ч. 2 ст. 9 Закону 755).

Підприємства, які мають відокремлені підрозділи, можуть самостійно сплачувати ПДФО або уповноважувати на його сплату відокремлені підрозділи. Незалежно від того, хто виступає податковим агентом, підприємство чи уповноважений ним структурний підрозділ, ПДФО, що утримали із доходів працівників, зараховують до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (ст. 64 Бюджетного кодексу України; БК).

Платники податків повинні зареєструватися у контролюючих органах за місцезнаходженням юросіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів (п. 63.3 ПК).

Якщо на території ТГ знаходиться приміщення підприємства, де працюють працівники, але підприємство не створювало відокремлений підрозділ, ПДФО із заробітку таких працівників сплачують за місцем реєстрації юрособи.

За допомогою сервісу YouControl, ТГ може перевірити, чи мають підприємства відокремлені структурні підрозділи.

В законопроєкті № 4062* депутати пропонують внести зміни до статей 14 та 168 ПК щодо перерахування ПДФО до відповідного бюджету не тільки за місцезнаходженням відокремленого підрозділу, а і за місцезнаходженням виробничого структурного підрозділу, не зареєстрованого в ЄДР. Однак на сьогодні цей законопроєкт ще не прийнято.

* Законопроєкт «Про внесення змін до статей 14 та 168 Податкового кодексу України щодо зарахування податку з доходів фізичних осіб по місцю знаходження виробничих підрозділів» від 07.09.2020 № 4062.

Отже, сплачувати ПДФО до місцевого бюджету повинні підприємства або їх відокремлені структурні підрозділи, які зареєстровані на території ОТГ.

Факт неутримання та неперерахування ПДФО встановлюють органи ДПС під час проведення документальної перевірки податкового агента. Якщо виявлять таке порушення, підприємство або його відокремлений підрозділ оштрафують.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54594

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2523

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81657