Працівника залучили до роботи у його вихідний день. Як оплатити

384
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Установа працює в режимі п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями субота та неділя. Керівник установи запровадив працівнику режим роботи три дні на тиждень — з понеділка по середу. Якщо працівника залучають до роботи ще й у четвер, чи потрібно оплачувати цей день у подвійному розмірі?

Відповідь

За угодою між працівником і керівником установи можна встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ч. 1 ст. 56 КЗпП). Тобто, неповний робочий час можна встановити двома способами: або зменшити тривалість щоденної роботи або кількість днів роботи протягом тижня. У нашій ситуації режим роботи окремого працівника — три дні на тиждень, а дні з четверга по п’ятницю є вільними від роботи.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Вихідні дні встановлюють в установах, організаціях відповідно до законодавства правилами внутрішнього трудового розпорядку. При п’ятиденному робочому тижні працівникам надають два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні — один вихідний день (ст. 67 КЗпП). Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні визначають графіком роботи установи, організації.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП). Тож якщо керівник установи залучив такого працівника до роботи у дні з четверга по п’ятницю, оплату за роботу в ці дні можна компенсувати за згодою сторін іншим днем відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі відповідно до статті 72 КЗпП.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86595

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10101