Програма конференції передбачає каву-брейк. Як виплачувати добові?

650
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Керівник установи направив працівника у відрядження на конференцію. В запрошенні зазначено, що програма конференції передбачає каву-брейк? Чи можна вважати каву-брейк харчуванням у відрядженні та в якому розмірі виплачувати добові?

Відповідь

Установа, що направляє працівника у службове відрядження, має відшкодувати йому витрати. Окремим видом витрат, що не потребують спеціального документального підтвердження, є добові витрати. Вони включають і витрати на харчування. (п. 15 розд. І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59). Тобто, всі витрати на харчування у відрядженні працівник має проводити за рахунок добових.

Відрядження - розмір добових та сума витрат на найм житла 2021

Суми витрат на відрядження державних службовців та працівників бюджетних установ затверджені постановою КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98). Сума добових витрат на відрядження таким особам у межах України становить 60 грн (дод. 1 до Постанови № 98).

Якщо працівника відрядили для участі у переговорах, конференціях, з питань, що стосуються основної діяльності установи і умови запрошення передбачають безоплатне харчування, добові витрати відшкодовують в розмірах, що визначаються у відсотках сум добових витрат згідно з додатком 1 до Постанови № 98, зокрема, якщо харчування:

  • одноразове — 80%;
  • дворазове — 55%;
  • триразове — 35% (абз. 5 п. 5 розд. ІІ Інструкції № 59). Отже, добові витрати відшкодовуйте працівнику в розмірі 48,00 грн.
Програма конференції передбачає каву-брейк. Як виплачувати добові?
ЛЮДМИЛА КРАВЧЕНКО,керівник експертної групи Експертус Головбух
Що робити, коли премія припадає на період відрядження?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132302

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30619

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
40350

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
62833