Аванс підряднику на придбання матеріалів: що врахувати розпоряднику бюджетних коштів

3292

Запитання

Що врахувати розпоряднику бюджетних коштів, який має перераховувати аванс, аби придбати необхідні матеріали, конструкції, вироби?

Відповідь

Розпорядник бюджетних коштів, який отримав роботи /послуги відповідно до умов взятого бюджетного зобов’язання, надає доручення Казначейству провести платіж, якщо інше не передбачає бюджетне законодавство (ст. 49 БК).

Як без штрафів організувати роботу бухгалтерської служби? ►►► Пройдіть тест ✔️

Виключні випадки та терміни, у які установи проводять попередню оплату при закупівлі за бюджетні кошти відповідно до рішення головного розпорядника бюджетних коштів, визначає постанова КМУ «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» від 23.04.2014 № 117 (далі — Постанова № 117).

Постанова № 117 передбачає, що установа може провести попередню оплату на строк не більше трьох місяців, аби придбати:

  • роботи із нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення;
  • основні засоби і житло (пп. 3 п. 1 Постанови № 117).

Порядок державного фінансування капітального будівництва, який КМУ затвердив постановою від 27.12.2001 № 1764 (далі — Порядок № 1764), регламентує, зокрема, розмір авансу/попередньої оплати та цілі, на які можете його використати, а саме:

  • замовник може перераховувати підряднику аванс, якщо це передбачає договір/контракт ;
  • розмір авансу не може перевищувати 30% вартості річного обсягу робіт;
  • підрядник має використати аванс, який отримав, аби придбати необхідні роботи/ матеріали, конструкції, вироби, протягом 3 місяців після одержання авансу (п. 19 Порядку № 1764).

Тож коли укладаєте договори, які передбачають попередню оплату, дотримуйтесь вимог Постанови № 117.

Аванс підряднику на придбання матеріалів: що врахувати розпоряднику бюджетних коштів
АЛЛА ВОЛОВЕНКО,експерт Експертус Головбух
01.01.2021 набрав чинності Наказ № 432 «Про внесення зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби»». Маєте знати, як правильно встановити вартісний критерій для «малоцінки»? Чи буде такий критерій об’єктом облікової політики установи? Чому головним розпорядникам слід визначити власні критерії визнання?

Однак якщо уклали договір/контракт на здійснення капітальних видатків, виконуйте його з урахуванням вимог Постанови № 117, в т. ч. пункту 21 та Порядку № 1764.

Джерело: Лист ДКСУ «Про надання роз’яснення» від 04.04.2019 16-07-07/6125

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
32366

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
159059

Довідка про зміни до кошторису

Як внести зміни до кошторису бюджетної установи: ➤ у яких ситуаціях вносити ➤ як змінювати кошторис ➤ у які строки ➤ довідка про зміни до кошторису - бланк ➤ зразок заповнення довідки про зміни до кошторису
69204

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
14357

Касова книга – бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом.
35013