Аванс підряднику на придбання матеріалів: що врахувати розпоряднику бюджетних коштів

2888

Запитання

Що врахувати розпоряднику бюджетних коштів, який має перераховувати аванс, аби придбати необхідні матеріали, конструкції, вироби?

Відповідь

Розпорядник бюджетних коштів, який отримав роботи /послуги відповідно до умов взятого бюджетного зобов’язання, надає доручення Казначейству провести платіж, якщо інше не передбачає бюджетне законодавство (ст. 49 БК).

Як без штрафів організувати роботу бухгалтерської служби? ►►► Пройдіть тест ✔️

Виключні випадки та терміни, у які установи проводять попередню оплату при закупівлі за бюджетні кошти відповідно до рішення головного розпорядника бюджетних коштів, визначає постанова КМУ «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» від 23.04.2014 № 117 (далі — Постанова № 117).

Постанова № 117 передбачає, що установа може провести попередню оплату на строк не більше трьох місяців, аби придбати:

  • роботи із нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення;
  • основні засоби і житло (пп. 3 п. 1 Постанови № 117).

Порядок державного фінансування капітального будівництва, який КМУ затвердив постановою від 27.12.2001 № 1764 (далі — Порядок № 1764), регламентує, зокрема, розмір авансу/попередньої оплати та цілі, на які можете його використати, а саме:

  • замовник може перераховувати підряднику аванс, якщо це передбачає договір/контракт ;
  • розмір авансу не може перевищувати 30% вартості річного обсягу робіт;
  • підрядник має використати аванс, який отримав, аби придбати необхідні роботи/ матеріали, конструкції, вироби, протягом 3 місяців після одержання авансу (п. 19 Порядку № 1764).

Тож коли укладаєте договори, які передбачають попередню оплату, дотримуйтесь вимог Постанови № 117.

Аванс підряднику на придбання матеріалів: що врахувати розпоряднику бюджетних коштів
АЛЛА ВОЛОВЕНКО,експерт Експертус Головбух
01.01.2021 набрав чинності Наказ № 432 «Про внесення зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби»». Маєте знати, як правильно встановити вартісний критерій для «малоцінки»? Чи буде такий критерій об’єктом облікової політики установи? Чому головним розпорядникам слід визначити власні критерії визнання?

Однак якщо уклали договір/контракт на здійснення капітальних видатків, виконуйте його з урахуванням вимог Постанови № 117, в т. ч. пункту 21 та Порядку № 1764.

Джерело: Лист ДКСУ «Про надання роз’яснення» від 04.04.2019 16-07-07/6125

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
18

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
277982

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24647

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
32655