Чи потрібно виплачувати медсестрі дошкільного закладу матеріальну допомогу на оздоровлення під час відпустки?

4619

Запитання

Чи потрібно виплачувати медсестрі дошкільного закладу матеріальну допомогу на оздоровлення під час відпустки?

Відповідь

►Надаємо відпустку вихователю, який за сумісництвом працює сестрою медичною дошкільного закладу

Сестри медичні дошкільного закладу, попри роботу в галузі освіти, не мають права на одержання виплат, передбачених статтею 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII, позаяк вони не є педагогічними працівниками.

Калькулятор днів щорічної відпустки

►Три приклади розрахунку пенсії працюючим пенсіонерам

Утім, медпрацівникам державних і комунальних закладів (установ) слід виплачувати допомогу на оздоровлення в розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки. Таку норму визначено постановою Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524.

►Примеры расчета компенсации за неиспользованный отпуск при увольнении

Отже, для багатьох працівників закладів освіти й охорони здоров’я, зокрема й сестер медичних, матеріальна допомога на оздоровлення виплачується обов’язково і вона нерозривно пов’язана із наданням щорічної відпустки.

Асигнування для виплати матеріальної допомоги на оздоровлення закладають у кошторис дошкільного закладу. При цьому кожен працівник має право на отримання лише однієї такої допомоги в межах бюджетного року. Це обов’язково враховують під час формування фонду оплати праці. Визначаючи суму матеріальної допомоги, за основу беруть посадовий оклад, затверджений у штатному розписі, та враховують усі підвищення.

►Чи надавати навчальну відпустку працівнику-суміснику?

Зауважимо, що обмежувати працівника в праві на щорічну відпустку повної тривалості більше ніж два роки поспіль заборонено. Це регламентовано статтею 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Водночас усі видатки на оплату праці, зокрема й на виплату матеріальної допомоги, можна проводити лише у межах фонду заробітної плати (ч. 1 ст. 51 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI). Тобто коли фінансів на таку виплату недостатньо або взагалі не вистачає, керівник дошкільного закладу має дотримуватися бюджетного законодавства.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71466

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131831

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347744