Чи надавати навчальну відпустку працівнику-суміснику?

1015
Теми:

Запитання

Працівник обіймає посади у двох установах: у бюджетній установі за основним місцем роботи та в іншій — за сумісництвом. Цій особі за основним місцем роботи надано додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у виші. Яку відпустку слід надати на роботі за сумісництвом — щорічну чи навчальну?

Відповідь

Право працівників на додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у вищих навчальних закладах (ВНЗ), навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі передбачено у статті 216 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та статті 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

►Надаємо відпустку вихователю, який за сумісництвом працює сестрою медичною дошкільного закладу

Додаткові оплачувані відпустки надають працівникам, які навчаються без відриву від виробництва у ВНЗ з вечірньою та заочною формами навчання (ч.1 ст. 216 КЗпП).

На період додаткових відпусток у зв’язку з навчанням працівникам за основним місцем роботи зберігають середню заробітну плату (ст.217 КЗпП).

В установі, де працівник працює за сумісництвом, оплати додаткової відпустки у зв’язку з навчанням не передбачено.

►Додаткова відпустка за особливий характер праці працівникам з неповним робочим днем

Тому на період додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням, яку надають за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом потрібно надавати відпустку без збереження заробітної плати (п. 14 ст. 25 Закону про відпустки). Таку відпустку в обов’язковому порядку надають працівнику-суміснику на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
325376

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
80889

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
55776