Чи надавати навчальну відпустку працівнику-суміснику?
Запитання
Працівник обіймає посади у двох установах: у бюджетній установі за основним місцем роботи та в іншій — за сумісництвом. Цій особі за основним місцем роботи надано додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у виші. Яку відпустку слід надати на роботі за сумісництвом — щорічну чи навчальну?
Відповідь
Право працівників на додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у вищих навчальних закладах (ВНЗ), навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі передбачено у статті 216 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та статті 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).
►Надаємо відпустку вихователю, який за сумісництвом працює сестрою медичною дошкільного закладу
Додаткові оплачувані відпустки надають працівникам, які навчаються без відриву від виробництва у ВНЗ з вечірньою та заочною формами навчання (ч.1 ст. 216 КЗпП).
На період додаткових відпусток у зв’язку з навчанням працівникам за основним місцем роботи зберігають середню заробітну плату (ст.217 КЗпП).
В установі, де працівник працює за сумісництвом, оплати додаткової відпустки у зв’язку з навчанням не передбачено.
►Додаткова відпустка за особливий характер праці працівникам з неповним робочим днем
Тому на період додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням, яку надають за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом потрібно надавати відпустку без збереження заробітної плати (п. 14 ст. 25 Закону про відпустки). Таку відпустку в обов’язковому порядку надають працівнику-суміснику на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи.