Додаткова відпустка за особливий характер праці працівникам з неповним робочим днем

1050

Запитання

Чи має право працівниця, яка працює на 0,5 штатної одиниці бухгалтера за умов неповного робочого дня, на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці?

Відповідь

Ні, не має. Пояснимо чому.

►Надаємо відпустку вихователю, який за сумісництвом працює сестрою медичною дошкільного закладу

Ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюють для тих працівників, час трудового процесу яких неможливо нормувати. Робота, яку працівник виконує понад нормальну тривалість робочого часу, не вважають надурочною. Це пов’язано з колом обов’язків та обсягом виконуваних робіт (навантаженням), що, окрім тривалості робочого часу, входить у поняття міри праці.

►Додаткова відпустка за особливий характер праці працівникам з неповним робочим днем

Ненормований робочий день працівнику встановлюють з дотриманням Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.10.1997 № 7 (далі — Рекомендації).

Працівникам із ненормованим робочим днем установа надає щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до семи календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Ненормований робочий день не можна встановлювати для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем (п. 2 Рекомендацій). Адже тривалість неповного робочого дня фіксована.

Тож якщо працівниця працює на 0,5 штатної одиниці бухгалтера за умов неповного робочого дня, то підстав для встановлення їй ненормованого робочого дня в установи немає. Якщо ж вона працює на умовах неповного робочого тижня, то для неї можна застосовувати ненормований робочий день. А це означає, що вона має право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
686

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3100

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86657

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10159