Додаткова відпустка за особливий характер праці працівникам з неповним робочим днем

1331

Запитання

Чи має право працівниця, яка працює на 0,5 штатної одиниці бухгалтера за умов неповного робочого дня, на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці?

Відповідь

Ні, не має. Пояснимо чому.

►Надаємо відпустку вихователю, який за сумісництвом працює сестрою медичною дошкільного закладу

Ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюють для тих працівників, час трудового процесу яких неможливо нормувати. Робота, яку працівник виконує понад нормальну тривалість робочого часу, не вважають надурочною. Це пов’язано з колом обов’язків та обсягом виконуваних робіт (навантаженням), що, окрім тривалості робочого часу, входить у поняття міри праці.

►Додаткова відпустка за особливий характер праці працівникам з неповним робочим днем

Ненормований робочий день працівнику встановлюють з дотриманням Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.10.1997 № 7 (далі — Рекомендації).

Працівникам із ненормованим робочим днем установа надає щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до семи календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Ненормований робочий день не можна встановлювати для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем (п. 2 Рекомендацій). Адже тривалість неповного робочого дня фіксована.

Тож якщо працівниця працює на 0,5 штатної одиниці бухгалтера за умов неповного робочого дня, то підстав для встановлення їй ненормованого робочого дня в установи немає. Якщо ж вона працює на умовах неповного робочого тижня, то для неї можна застосовувати ненормований робочий день. А це означає, що вона має право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58877

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128627

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138087

Коли вигідніше йти у відпустку: як обрати найкращий період у 2025 році

Літо — традиційно найпопулярніший для відпусток. Але від обраного місяця залежить не лише відпочинок, а й сума відпускних. Розберімося, коли найвигідніше брати відпустку в 2025 році, як обчислювати середній заробіток та які чинники впливають на розмір виплат.
15222

Відпустка педагогам 2025: як розрахувати і надати

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
27999