Чи потрібно виплачувати працівнику вихідну допомогу, якщо за умовами колективного договору така допомога не передбачена?

977

Запитання

Працівник попередив про звільнення з роботи через порушення керівником установи умов колективного договору. Законодавством у такій ситуації передбачено виплату вихідної допомоги. Чи зобов’язаний керівник установи виплатити працівнику вихідну допомогу, якщо за умовами колективного договору така допомога не передбачена?

Відповідь

Так, зобов’язаний. Пояснимо чому.

Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо керівник установи не дотримується законодавства про працю, не виконує умов колективного чи трудового договору (ч. 3 ст. 38 Кодексу законів про працю України (КЗпП)).

Зауважимо, що в разі припинення трудового договору на підставі статті 38 КЗпП внаслідок порушення керівником установи законодавства про працю, колективного чи трудового договору працівнику мають виплатити вихідну допомогу у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку (ст. 44 КЗпП).

Отже, якщо колективним договором установи не передбачено виплати вихідної допомоги працівникам у разі припинення трудового договору внаслідок порушення керівником установи умов колективного договору, потрібно керуватися нормами трудового законодавства, а саме статтею 44 КЗпП.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
31987

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28770

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22417