Що включити в ліквідаційний баланс, якщо рішення про ліквідацію ухвалили у лютому 2021 року

1528

Запитання

Станом на 31.12.2020 на балансі сільської ради обліковували заборгованість за лікарняними, яку погасили у січні 2021-го. Крім того, у січні 2021 року взяли на баланс майно школи. Після установчої сесії 09.02.2021 сільська рада почала ліквідацію. Як скласти ліквідаційний баланс? Що робити з майном, яке рада отримали від школи?

Відповідь

Ліквідаційний баланс складайте за даними бухобліку за 2021 рік. Пояснимо чому.

Установа має вести бухоблік безперервно з дня її реєстрації до ліквідації (ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV; далі — Закон № 996).

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

Під час процедури ліквідації використовуйте норми Цивільного кодексу України (ЦК) та спеціального законодавства, зокрема Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі — Закон № 280).

Що включити в ліквідаційний баланс, якщо рішення про ліквідацію ухвалили у лютому 2021 рокуДо затвердження ліквідаційного балансу, ліквідаційна комісія складає та подає звітність за останній звітний період (пп. 10 ст. 111 ЦК).

Звітним періодом установи, що ліквідується, є період з початку звітного року до дати ухвалення рішення про її ліквідацію (ч. 3 ст. 13 Закону № 996). Аналогічні норми містить і НП(С)БОДС 101 «Подання фінансової звітності».

Бюджетні установи, які ліквідовані або припинили свою діяльність протягом звітного періоду, складають фінансову звітність в обсязі річної і подають органам Казначейства за місцем обслуговування. У фінансовій звітності таких установ залишки на кінець звітного періоду зазначати не потрібно (абз. 2 п. 8 розд. І Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 28.02.2017 № 307).

Комісія складає ліквідаційний баланс після розрахунків з кредиторами (пп. 11 ст. 111 ЦК).

Майно установи, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, слід передати її учасникам, якщо інше не встановлюють її установчі документи або закон (пп. 12 ст. 111 ЦК).

Коли ухвалюватимете рішення щодо розпорядження майном сільської ради, врахуйте, що правонаступником прав та обов’язків усіх сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, є рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади (пп. 9. п. 6-1 розд. V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 280). Ця норма починає діяти з дня набуття повноважень новообраною радою.

Винятково на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради ухвалюють рішення, зокрема, про:

  • відчуження комунального майна відповідно до закону;
  • передавання іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх провадження (пп. 30, 31 ст. 26 Закону № 280).

Оскільки сільська рада почала ліквідацію 9 лютого 2021 року, ліквідаційний баланс складайте за даними бухобліку із 01.01.2021 до дати ліквідації. Майно школи передавайте установі, визначеній правонаступником. Рішення передавати майно школи слід ухвалити на пленарному засіданні ради.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3133

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
119096

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
300091

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9720