Чи можна надати матеріальну допомогу працівнику, якому керівник оголосив догану

823

Запитання

Працівник бюджетної установи порушував трудову дисципліну. Керівник установи оголосив йому догану. Чи можна надати такому працівнику матеріальну допомогу на оздоровлення під час дії дисциплінарного стягнення?

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

Заходи дисциплінарного стягнення, які керівник застосовує до працівників, що несумлінно виконують свої трудові обов’язки, визначає стаття 147 Кодексу законів про працю України (КЗпП). За порушення трудової дисципліни керівник може застосовувати до працівників лише один із таких заходів:

  • догана;
  • звільнення.

Протягом часу дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовують (ч. 3 ст. 151 КЗпП). Тож якщо працівник отримав догану від керівника, він не отримає премію, інші заохочувальні виплати, якщо така норма прописана у положенні про преміювання.

Матеріальна допомога на оздоровлення не належить до заохочувальних виплат. Це підтверджує підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Отже, керівник установи має право надавати працівнику матеріальну допомогу на оздоровлення у період дії дисциплінарного стягнення.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
31987

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28768

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22417