Чи можна відшкодувати витрати на проїзд під час курсів підвищення кваліфікації

601

Запитання

Працівник за направленням установи два місяці навчався на курсах підвищення кваліфікації в іншому населеному пункті, де користувався міським транспортом. Чи має право установа відшкодувати працівнику витрати на проїзд, як це передбачено законодавством про службові відрядження?

Відповідь

Ні, не має. Пояснимо чому.

Якщо керівник направляє працівників підвищувати кваліфікацію з відривом від виробництва, за ними зберігають місце роботи і зарплату (ст. 122 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Відрядження працівників та їх перебування на курсах підвищення кваліфікації регулюють різні нормативні документи. Так, під час нарахування виплат працівникам, яких установа направила на навчання, слід керуватися постановою КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 № 695 (далі — Постанова № 695).

Для працівників, яких направили на підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, пункт 1 Постанови № 695 передбачає мінімальні державні гарантії:

  • збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи за час навчання;
  • оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад;
  • виплата добових за кожний день перебування в дорозі у розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень.

Відшкодовувати витрати на проїзд міським транспортом у населеному пункті, де працівник підвищує кваліфікацію, Постанова № 695 не зобов’язує.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374342

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9879

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2515

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314812