Чи можна відшкодувати витрати на проїзд під час курсів підвищення кваліфікації

513

Запитання

Працівник за направленням установи два місяці навчався на курсах підвищення кваліфікації в іншому населеному пункті, де користувався міським транспортом. Чи має право установа відшкодувати працівнику витрати на проїзд, як це передбачено законодавством про службові відрядження?

Відповідь

Ні, не має. Пояснимо чому.

Якщо керівник направляє працівників підвищувати кваліфікацію з відривом від виробництва, за ними зберігають місце роботи і зарплату (ст. 122 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Відрядження працівників та їх перебування на курсах підвищення кваліфікації регулюють різні нормативні документи. Так, під час нарахування виплат працівникам, яких установа направила на навчання, слід керуватися постановою КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 № 695 (далі — Постанова № 695).

Для працівників, яких направили на підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, пункт 1 Постанови № 695 передбачає мінімальні державні гарантії:

  • збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи за час навчання;
  • оплата вартості проїзду працівника до місця навчання і назад;
  • виплата добових за кожний день перебування в дорозі у розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень.

Відшкодовувати витрати на проїзд міським транспортом у населеному пункті, де працівник підвищує кваліфікацію, Постанова № 695 не зобов’язує.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81457

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2172

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
709

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264616