Чи потрібно щодня робити записи у касовій книзі

908

Запитання

Чи потрібно щодня підсумовувати операції за день у касовій книзі?

Відповідь

Касир робить записи в касовій книзі, якщо отримує або видає готівку за кожним касовим ордером і видатковою відомістю в день її надходження або видачі (п. 40 розд. IV Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29 грудня 2017 року № 148; далі — Положення № 148).

Тож якщо руху готівки в касі протягом робочого дня немає, записи в касовій книзі в цей день робити не потрібно.

Щоденно в кінці робочого дня касир підсумовує операції за день, виводить залишок готівки в касі і передає до бухгалтерії відривну частину аркуша касової книги (копію записів у касовій книзі за день), з прибутковими і видатковими касовими ордерами.

Готівку, яку видають за видатковими відомостями на оплату праці, відображають в касовій книзі після закінчення строків цих виплат (п. 18 розд. II Положення № 148). Закривають ці відомості та виписують відповідні видаткові касові ордери в порядку, визначеному в п. 31 розд. III Положення № 148.

Так, касир зобов’язаний після закінчення встановлених строків виплат, пов’язаних з оплатою праці за видатковими відомостями:

  • у видатковій відомості проти прізвища осіб, яким не нарахував виплату, поставити штамп або зробити напис «Депоновано»;
  • скласти реєстр депонованих сум;
  • у кінці видаткової відомості зазначити фактично виплачену та недоодержану суму виплат, яка підлягає депонуванню, звірити ці суми із загальним підсумком за видатковою відомістю і засвідчити напис своїм підписом. Якщо готівку видавав не касир, то на відомості додатково роблять напис «Готівку за відомістю видав (підпис)»;
  • записати у касовій книзі фактично видану суму за видатковою відомістю.

Бухгалтер перевіряє записи касира у видаткових відомостях та підраховує видані і депоновані суми. На депоновані суми, які здаватимуть в банк, складають однин загальний видатковий касовий ордер.

ЗІР, категорія 109.15

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78652

Безоплатна передача основних засобів в бюджетних установах

У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
149431

Списання дебіторської заборгованості у бюджетних установах 2025

Щоб правильно здійснити списання дебіторської заборгованості під час воєнного стану — скористайтеся порадами у статті. Підкажемо, як бути зі списанням дебіторської заборгованості строк позовної давності якої минув. Скачайте приклади проводок і працюйте з легкістю.
49124

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
24888

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси
145325