Чи потрібно щодня робити записи у касовій книзі

667

Запитання

Чи потрібно щодня підсумовувати операції за день у касовій книзі?

Відповідь

Касир робить записи в касовій книзі, якщо отримує або видає готівку за кожним касовим ордером і видатковою відомістю в день її надходження або видачі (п. 40 розд. IV Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29 грудня 2017 року № 148; далі — Положення № 148).

Тож якщо руху готівки в касі протягом робочого дня немає, записи в касовій книзі в цей день робити не потрібно.

Щоденно в кінці робочого дня касир підсумовує операції за день, виводить залишок готівки в касі і передає до бухгалтерії відривну частину аркуша касової книги (копію записів у касовій книзі за день), з прибутковими і видатковими касовими ордерами.

Готівку, яку видають за видатковими відомостями на оплату праці, відображають в касовій книзі після закінчення строків цих виплат (п. 18 розд. II Положення № 148). Закривають ці відомості та виписують відповідні видаткові касові ордери в порядку, визначеному в п. 31 розд. III Положення № 148.

Так, касир зобов’язаний після закінчення встановлених строків виплат, пов’язаних з оплатою праці за видатковими відомостями:

  • у видатковій відомості проти прізвища осіб, яким не нарахував виплату, поставити штамп або зробити напис «Депоновано»;
  • скласти реєстр депонованих сум;
  • у кінці видаткової відомості зазначити фактично виплачену та недоодержану суму виплат, яка підлягає депонуванню, звірити ці суми із загальним підсумком за видатковою відомістю і засвідчити напис своїм підписом. Якщо готівку видавав не касир, то на відомості додатково роблять напис «Готівку за відомістю видав (підпис)»;
  • записати у касовій книзі фактично видану суму за видатковою відомістю.

Бухгалтер перевіряє записи касира у видаткових відомостях та підраховує видані і депоновані суми. На депоновані суми, які здаватимуть в банк, складають однин загальний видатковий касовий ордер.

ЗІР, категорія 109.15

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
26904

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108399

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
63986

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22567

Меморіальний ордер № 5: як заповити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
65459