Чи відраховувати ПДФО із компенсації витрат працівника у відрядженні?

226

Запитання

Працівник, якого установа направила у відрядження, не отримав аванс на цю поїздку, тож розраховувався за власні кошти. Після його повернення установа компенсує витрати працівника. Чи відраховувати з такої компенсації ПДФО?

Відповідь

Якщо роботодавець відшкодовує працівникові витрати за час відрядження, які той оплатив із власної кишені, то суму таких відшкодованих витрат не потрібно оподатковувати податком на доходи фізичних осіб. Але є умова — виконання усіх вимог, встановлених п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України.

Чи відраховувати ПДФО із компенсації витрат працівника у відрядженні?

ЗІР, категорія 103.04

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206620

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117226

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
154295

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
18010