Наказ про відрядження директора: зразок

UA RU
Автор
бухгалтер, експерт з питань бюджетної сфери, кандидат економічних наук, м. Чернігів
Щоб правильно скласти наказ про відрядження директора, не завадить зразок. Скачуйте й не допускайте помилок у документах.

Оформлення відрядження директора

Директору, як і будь-якому іншому працівнику, часто доводиться їхати до іншого населеного пункту з важливих господарських питань, аби виконати службове завдання, яке він ставить сам собі. Наприклад, укласти договір чи взяти участь у засіданні вищого для установи органу. І таке відрядження потрібно належно оформити — цього вимагає Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція).

За пунктом 1 розділу ІІ Інструкції, наказ про відрядження оформлює керівник установи. Тож наказ відрядження керівника бюджетної установи видає сам директор, а підписує головний бухгалтер. Єдине, що можна відійти від наказового способу у побудові речень, так як наказ директору самому собі виглядає трохи безглуздо. Можна використовувати інформативні формулювання на кшталт “Відбуваю у м. Київ, щоб взяти участь у….” або “З 26.08.2020 по 28.08.2020 буду у м. Києві у відрядженні з метою участі у засіданні…”. Також не потрібно вказувати директора у списку ознайомлених внизу наказу – зрозуміло, що він ознайомлений, так як сам же видав і підписав цей наказ. Для порівняння у прикладах наводимо два накази на відрядження – директора та його заступника. У них якраз і можна бачити згадані відмінності.

Законодавством гарантовані відрядженому керівникові, як і будь-якому іншому працівнику:

Наказ про відрядження директора: зразок

ЗМІНИ-2022

Мета відрядження директора та приклади

Наказ на відрядження директора обов’язково має містити інформацію про (див. п. 1 розділу ІІ Інструкції № 59):

 • пункт призначення. Їх може бути і декілька – таким чином можна конкретизувати й маршрут;
 • назву установи, куди директор їде у відрядження;
 • мету відрядження;
 • термін відрядження (календарні дні та дати);
 • цілі (завдання) відрядження – якщо є така потреба;
 • виплату добових та їх розмір, джерело фінансового забезпечення витрат на відрядження;
 • копія запрошення та програма заходу, якщо таке є;
 • заступника на період відсутності керівника;
 • інші ключові моменти (вид транспорту, інформація про додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, наданих на відрядження, у разі їх встановлення керівником).

Зверніть увагу, що з 2020 р. вимоги Інструкції № 59 щодо наказу про відрядження дещо оновилися, наприклад обов’язковою стала згадка про джерела фінансування. Вважаємо, якщо у наказі на відрядження директора є фраза “відшкодувати витрати…”, то джерела можна й не конкретизувати у звичайній ситуації – зрозуміло, що за рахунок загального або спеціального фонду. Джерело слід вказати, якщо:

Працівник у день виїзду у відрядження працював: як оплатити

 • відрядження відбувається за власний кошт, що для бюджетних установ нерідкість, наприклад відрядження викладачів на різні семінари, курси тощо, в яких вони беруть участь за свій кошт і оформляють відрядження, аби обґрунтувати свою відсутність на роботі у цей час;
 • відрядження здійснюється за рахунок певних специфічних коштів, наприклад отриманого гранту на дослідження. Хоча такі кошти й входять у спецфонд, але можна й конкретизувати заради звітності по витрачанню коштів гранту.

У п. 1 розділу ІІ Інструкції № 59 вказівка маршруту не згадується. Він обов’язковий тільки для відрядження директора на службовому автомобілі та відрядження директора за кордон (див. п. 1 розділу ІІІ Інструкції № 59). Однак, на наш погляд, вказати у наказі про відрядження директора просто пункт призначення недостатньо: до нього можна їхати різними маршрутами, тому маршрут слід визначити однозначним чином. Слід враховувати при цьому пункти пересадки. Наприклад, якщо відрядження до м. Тернополя з м. Чернігова, то містом пересадки може бути м. Київ (до Києва – автобус/маршрутне таксі, а з Києва до Тернополя – поїзд). Такий маршрут вказуємо: м. Чернігів – м. Київ – м. Тернопіль та м. Тернопіль – м. Київ – м. Чернігів. Хоча наводити зворотний шлях і не обов’язково, якщо він той самий, й можна обмежитися фразою “… і у зворотному напрямі”. Конкретизувати транспорт на кожну ділянку – не обов’язково.

Наказ про відрядження директора - зразок

Аби оформити відрядження керівника бюджетної установи без помилок, пропонуємо розглянути зразок.

Зразок наказу про відрядження директора

СКАЧАТИ ЗРАЗОК

Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух: Праця та Зарплата"

Центральна частина статичний блок 2

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді