Право на ПСП у місяцях прийому та звільнення

812

Запитання

Працівника — особу з інвалідністю (ІІ група) прийняли на роботу за строковим трудовим договором із 24.01.2018 по 07.02.2018 (основне місце роботи). Чи має він право на ПСП у місяцях приймання та звільнення?

Відповідь

Податкова соціальна пільга  інваліду І або ІІ групи надається у розмірі 150%, якщо розмір його зарплати протягом місяця не перевищує граничного розміру доходу, що дозволений для застосування ПСП (пп. «ґ» пп. 169.1.3 Податкового кодексу України; ПК).

ПСП застосовують до місячної зарплати лише на одному місці роботи (пп. 169.2.1 ПК). Тобто в одному місяці застосовувати ПСП за двома місцями роботи не можна. Відповідно, якщо працівника звільнили та прийняли в одному місяці (в різних установах), то ПСП можна застосувати або за старим місцем роботи, або за новим. Вибрати місце, де застосовуватимуть ПСП — право працівника.

Отже, якщо працівник, якого прийняли у січні, вже скористався правом на ПСП на попередньому місці роботи, не може реалізувати таке право на новому місці роботи (тобто у вашій установі). Додамо, що ПСП застосовують до місячного доходу незалежно від дня того місяця, коли працівник подав заяву.

ПСП надають із урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платника звільнили (пп. 169.3.4 ПК). Тобто в лютому (місяці звільнення) працівник має право на ПСП (у вашій установі). Проте якщо він протягом цього місяця працевлаштується в іншу установу, на новому місці роботи під час нарахування доходів за лютий ПСП не застосовують.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5224

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47945

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
70419

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
909

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62634