Право на ПСП у місяцях прийому та звільнення

1148

Запитання

Працівника — особу з інвалідністю (ІІ група) прийняли на роботу за строковим трудовим договором із 24.01.2018 по 07.02.2018 (основне місце роботи). Чи має він право на ПСП у місяцях приймання та звільнення?

Відповідь

Податкова соціальна пільга  інваліду І або ІІ групи надається у розмірі 150%, якщо розмір його зарплати протягом місяця не перевищує граничного розміру доходу, що дозволений для застосування ПСП (пп. «ґ» пп. 169.1.3 Податкового кодексу України; ПК).

ПСП застосовують до місячної зарплати лише на одному місці роботи (пп. 169.2.1 ПК). Тобто в одному місяці застосовувати ПСП за двома місцями роботи не можна. Відповідно, якщо працівника звільнили та прийняли в одному місяці (в різних установах), то ПСП можна застосувати або за старим місцем роботи, або за новим. Вибрати місце, де застосовуватимуть ПСП — право працівника.

Отже, якщо працівник, якого прийняли у січні, вже скористався правом на ПСП на попередньому місці роботи, не може реалізувати таке право на новому місці роботи (тобто у вашій установі). Додамо, що ПСП застосовують до місячного доходу незалежно від дня того місяця, коли працівник подав заяву.

ПСП надають із урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платника звільнили (пп. 169.3.4 ПК). Тобто в лютому (місяці звільнення) працівник має право на ПСП (у вашій установі). Проте якщо він протягом цього місяця працевлаштується в іншу установу, на новому місці роботи під час нарахування доходів за лютий ПСП не застосовують.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю
2580

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2025

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
8558

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
12639

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
62668