Медогляд працівників: кому обов’язково проходити

932

Запитання

Хто з працівників підлягає обовязковому медогляду?

Відповідь

Перелік професій, працівники яких зобов’язані проходити медичний огляд, термін і порядок його проведення встановлюють за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері охорони праці.

Обов’язково проходити попередні (до прийняття на роботу) і періодичні огляди повинні працівники, які обслуговують населення і можуть спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь (ч. 2 ст. 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-ХІІ). Зокрема, це працівники:

  • підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі,
  • лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів,
  • об’єктів комунально-побутового обслуговування,
  • інших підприємств, установ, організацій.

За організацію і своєчасність проходження працівниками обов’язкових медичних оглядів і допуск їх до роботи відповідає роботодавець.

Працівників, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд, відсторонюють від роботи й можуть притягти до дисциплінарної відповідальності.

За інформацією Управління держпраці у Львівській області

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14335

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9914

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13050