Медогляд працівників: кому обов’язково проходити

756

Запитання

Хто з працівників підлягає обовязковому медогляду?

Відповідь

Перелік професій, працівники яких зобов’язані проходити медичний огляд, термін і порядок його проведення встановлюють за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері охорони праці.

Обов’язково проходити попередні (до прийняття на роботу) і періодичні огляди повинні працівники, які обслуговують населення і можуть спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь (ч. 2 ст. 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-ХІІ). Зокрема, це працівники:

  • підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі,
  • лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів,
  • об’єктів комунально-побутового обслуговування,
  • інших підприємств, установ, організацій.

За організацію і своєчасність проходження працівниками обов’язкових медичних оглядів і допуск їх до роботи відповідає роботодавець.

Працівників, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд, відсторонюють від роботи й можуть притягти до дисциплінарної відповідальності.

За інформацією Управління держпраці у Львівській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
150907

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14212