Скільки разів змінювати ціну за одиницю товару на 10%

792

Запитання

Чи можна декілька разів змінювати ціну за одиницю товару на 10%? Чи після разової зміни ціни одиниці товару та зменшення кількості замовник має розірвати договір та оголошувати нову закупівлю?

Відповідь

Кількість разів, коли замовник може змінювати ціну за одиницю товару на 10%, закон не обмежує. Але встановлює для цього певні вимоги.

Після того, як сторони підписали договір про закупівлю, і допоки вони не виконають зобов’язання в повному обсязі, змінювати істотні умови договору заборонено (п. 2 п. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII). Законотворці дозволили це лише в окремих випадках. Одним із яких і є зміна ціни за одиницю товару не більше ніж на 10%, якщо:

  • відбулося коливання ціни такого товару на ринку;
  • така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

У цій ситуації важливо, аби учасник довів, що відбулася реальна зміна ціни на ринку. І замовник мав документальне підтвердження, що ціна товару на ринку справді зросла.

Така зміна ціни можлива лише тоді, коли предметом закупівлі є товар.

Проте учасники часто шантажують замовників зміною ціни за одиницю товару на 10%. Буває, що вони спеціально демпінгують під час торгів, укладають договір, а потім приносять одразу декілька додаткових угод до договору на підвищення ціни за одиницю товару на 10%.

Пам’ятайте: зміна ціни за одиницю товару на 10% — це право замовника, а не обов’язок. Замовник має все зважити і зробити так, як для нього зручно. Тобто він може погодитися змінити ціну, а може й розірвати договір з таким постачальником.

Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
7217

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
10525

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6486

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
38184