Скільки разів змінювати ціну за одиницю товару на 10%

518

Запитання

Чи можна декілька разів змінювати ціну за одиницю товару на 10%? Чи після разової зміни ціни одиниці товару та зменшення кількості замовник має розірвати договір та оголошувати нову закупівлю?

Відповідь

Кількість разів, коли замовник може змінювати ціну за одиницю товару на 10%, закон не обмежує. Але встановлює для цього певні вимоги.

Після того, як сторони підписали договір про закупівлю, і допоки вони не виконають зобов’язання в повному обсязі, змінювати істотні умови договору заборонено (п. 2 п. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII). Законотворці дозволили це лише в окремих випадках. Одним із яких і є зміна ціни за одиницю товару не більше ніж на 10%, якщо:

  • відбулося коливання ціни такого товару на ринку;
  • така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

У цій ситуації важливо, аби учасник довів, що відбулася реальна зміна ціни на ринку. І замовник мав документальне підтвердження, що ціна товару на ринку справді зросла.

Така зміна ціни можлива лише тоді, коли предметом закупівлі є товар.

Проте учасники часто шантажують замовників зміною ціни за одиницю товару на 10%. Буває, що вони спеціально демпінгують під час торгів, укладають договір, а потім приносять одразу декілька додаткових угод до договору на підвищення ціни за одиницю товару на 10%.

Пам’ятайте: зміна ціни за одиницю товару на 10% — це право замовника, а не обов’язок. Замовник має все зважити і зробити так, як для нього зручно. Тобто він може погодитися змінити ціну, а може й розірвати договір з таким постачальником.

Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України).

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3012

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
33881

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
4921

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
28125