Скільки разів змінювати ціну за одиницю товару на 10%

659

Запитання

Чи можна декілька разів змінювати ціну за одиницю товару на 10%? Чи після разової зміни ціни одиниці товару та зменшення кількості замовник має розірвати договір та оголошувати нову закупівлю?

Відповідь

Кількість разів, коли замовник може змінювати ціну за одиницю товару на 10%, закон не обмежує. Але встановлює для цього певні вимоги.

Після того, як сторони підписали договір про закупівлю, і допоки вони не виконають зобов’язання в повному обсязі, змінювати істотні умови договору заборонено (п. 2 п. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII). Законотворці дозволили це лише в окремих випадках. Одним із яких і є зміна ціни за одиницю товару не більше ніж на 10%, якщо:

  • відбулося коливання ціни такого товару на ринку;
  • така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

У цій ситуації важливо, аби учасник довів, що відбулася реальна зміна ціни на ринку. І замовник мав документальне підтвердження, що ціна товару на ринку справді зросла.

Така зміна ціни можлива лише тоді, коли предметом закупівлі є товар.

Проте учасники часто шантажують замовників зміною ціни за одиницю товару на 10%. Буває, що вони спеціально демпінгують під час торгів, укладають договір, а потім приносять одразу декілька додаткових угод до договору на підвищення ціни за одиницю товару на 10%.

Пам’ятайте: зміна ціни за одиницю товару на 10% — це право замовника, а не обов’язок. Замовник має все зважити і зробити так, як для нього зручно. Тобто він може погодитися змінити ціну, а може й розірвати договір з таким постачальником.

Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України).

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4760

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1481

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5910

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4756