Коли вносити зміни до додатка до річного плану закупівель

2024

Запитання

Чи можна у додатку до річного плану закупівель змінити ціну? Чи вносити зміни до додатка після того, як закупівля вже проведена, але сума договору менша, ніж було заплановано спочатку?

Відповідь

Так, зміни вносити можна. Але за певних умов.

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

У додатку до річного плану закупівель замовники відображають інформацію про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує порогів, визначених в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII. А саме 200 тис. грн — для товарів, послуг; 1,5 млн грн — для робіт. Для замовників-монополістів ці значення значно вищі — 1 та 5 млн грн відповідно.

Додаток до річного плану закупівель заповнюють в електронній системі закупівель за формою річного плану закупівель, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490.

Щоб внести інформацію, замовники заповнюють відповідні поля в електронній системі закупівель. І за потреби, скажімо змінити ціну, можуть внести до них зміни. Але! Зміни до додатка до річного плану закупівель замовник може вносити до того, як розпочав закупівлю.

У такому разі у формі річного плану закупівель доступні всі поля, щоб вносити зміни. Потрібно відкрити план, змінити суму та розмістити потрібну інформацію в зміненому вигляді. Тобто замовник може в тій позиції, яка вже внесена, змінити суму. Або ж — просто анулювати цю позицію, поставити «0» і внести нову позицію з тією сумою, яка потрібна.

Після того, як замовник внесе зміни, він далі проводить закупівлю.

А ось вносити зміни до додатка до річного плану закупівель після того, як закупівля вже проведена, не потрібно. Навіть коли ціна зменшилася.

Замовник, коли планує закупівлю, очікує, що на закупівлю потратить певну суму коштів. Цю суму він вносить до форми річного плану закупівель. Зрозуміло, що за результатами торгів замовник не обов’язково потратить саме таку кількість грошей. І після того, як закупівля буде проведена, сума договору може бути меншою.

Наприклад, замовник запланував закупівлю на 100 000 грн, а в результаті закупівлі підписав договір на 90 000 грн. Тобто отримав економію на суму 10 000 грн. Це цілком можлива ситуація, і жодних змін до додатка до річного плану закупівель тут вносити не потрібно.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4960

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1641

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
6376

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4920