Коли вносити зміни до додатка до річного плану закупівель

1830

Запитання

Чи можна у додатку до річного плану закупівель змінити ціну? Чи вносити зміни до додатка після того, як закупівля вже проведена, але сума договору менша, ніж було заплановано спочатку?

Відповідь

Так, зміни вносити можна. Але за певних умов.

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

У додатку до річного плану закупівель замовники відображають інформацію про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує порогів, визначених в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII. А саме 200 тис. грн — для товарів, послуг; 1,5 млн грн — для робіт. Для замовників-монополістів ці значення значно вищі — 1 та 5 млн грн відповідно.

Додаток до річного плану закупівель заповнюють в електронній системі закупівель за формою річного плану закупівель, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490.

Щоб внести інформацію, замовники заповнюють відповідні поля в електронній системі закупівель. І за потреби, скажімо змінити ціну, можуть внести до них зміни. Але! Зміни до додатка до річного плану закупівель замовник може вносити до того, як розпочав закупівлю.

У такому разі у формі річного плану закупівель доступні всі поля, щоб вносити зміни. Потрібно відкрити план, змінити суму та розмістити потрібну інформацію в зміненому вигляді. Тобто замовник може в тій позиції, яка вже внесена, змінити суму. Або ж — просто анулювати цю позицію, поставити «0» і внести нову позицію з тією сумою, яка потрібна.

Після того, як замовник внесе зміни, він далі проводить закупівлю.

А ось вносити зміни до додатка до річного плану закупівель після того, як закупівля вже проведена, не потрібно. Навіть коли ціна зменшилася.

Замовник, коли планує закупівлю, очікує, що на закупівлю потратить певну суму коштів. Цю суму він вносить до форми річного плану закупівель. Зрозуміло, що за результатами торгів замовник не обов’язково потратить саме таку кількість грошей. І після того, як закупівля буде проведена, сума договору може бути меншою.

Наприклад, замовник запланував закупівлю на 100 000 грн, а в результаті закупівлі підписав договір на 90 000 грн. Тобто отримав економію на суму 10 000 грн. Це цілком можлива ситуація, і жодних змін до додатка до річного плану закупівель тут вносити не потрібно.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3524

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34642

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5568

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29018