Коли матиме неприбуткова організація податок на прибуток

587

Запитання

Чи потрібно нараховувати податок на прибуток підприємств неприбутковій організації, яка отримала дохід від продажу своїх основних засобів?

Відповідь

Податок на прибуток неприбутковій організації не властивий, адже до таких організацій належать ті, що не є платниками такого податку відповідно до пункту 133.4 Податкового кодексу України (ПК).

Керуючись ПК, вони можуть використовувати доходи (прибутки) виключно для:

  • фінансування видатків на своє утримання;
  • реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами.

Тому коли неприбуткова організація використає кошти, отримані від продажу власних основних засобів, для ведення своєї статутної діяльності, а не розподілятиме серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших, пов’язаних з ними осіб, це не буде порушенням вимог ПК. Відповідно, податку на прибуток підприємств неприбутковою організацією на такий дохід нараховувати не потрібно.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74511

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
46157

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10905

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56216

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
261138