Чи подавати з податковою декларацією з плати за землю довідку про нормативну грошову оцінку землі

531

Запитання

Платник, коли звітував за звітний період, не подав до органу фіскальної служби довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки разом з податковою декларацією з плати за землю. Чи не буде це підставою для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю?

Відповідь

Ні, довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки у цій ситуації не потрібна. І такому платнику фіскальні органи не мають права відмовляти у прийнятті податкової декларації з плати за землю за звітний період.

Бо як установлює пункт 286.1 Податкового кодексу України (ПК), підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 Податкового кодексу України; ПК).

Платники плати за землю — юрособи

мають щороку самостійно обчислювати суму податку станом на 1 січня. До 20 лютого поточного року вони повинні подати органу контролю за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Якщо вони дотримали цієї вимоги — вже не потрібно подавати щомісячні декларації.

Якщо юрособа подає першу декларацію (тобто під час фактичного початку діяльності як платник плати за землю), до неї вона має долучити довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Наступного разу довідку потрібно подавати лише тоді, коли затверджена нова нормативна грошова оцінка землі.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
52726

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
240844

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24735

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43920