Платник, коли звітував за звітний період, не подав до органу фіскальної служби довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки разом з податковою декларацією з плати за землю. Чи не буде це підставою для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю?
Відповідь
Ні, довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки у цій ситуації не потрібна. І такому платнику фіскальні органи не мають права відмовляти у прийнятті податкової декларації з плати за землю за звітний період.
Бо як установлює пункт 286.1 Податкового кодексу України (ПК), підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 Податкового кодексу України; ПК).
мають щороку самостійно обчислювати суму податку станом на 1 січня. До 20 лютого поточного року вони повинні подати органу контролю за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Якщо вони дотримали цієї вимоги — вже не потрібно подавати щомісячні декларації.
Якщо юрособа подає першу декларацію (тобто під час фактичного початку діяльності як платник плати за землю), до неї вона має долучити довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Наступного разу довідку потрібно подавати лише тоді, коли затверджена нова нормативна грошова оцінка землі.
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті