Чи можна скоротити строк випробування працівнику

3060

Запитання

Працівника прийняли до установи із 3-місячним випробувальним строком. Однак вже через місяць стало зрозуміло, що рівень його кваліфікації цілком задовольняє керівництво. Чи можна скоротити час випробування працівнику?

Відповідь

Законодавство про працю передбачає можливість перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, встановивши йому випробування.

Кодекс законів про працю України (КЗпП) установлює лише граничні строки випробування — 3 місяці або 6 в особливих випадках. Жодної заборони стосовно скорочення цього строку працівників КЗпП не містить. Тож керівник установи може зменшити його тривалість. Це важливо тоді, успішне проходження випробування забезпечить для працівника додаткові гарантії.

Однак у такому разі слід обов’язково оформити скорочення випробульного строку. Пояснимо чому.

Варто згадати, що на вимогу частини першої статті 26 КЗпП у разі, коли під час укладення трудового договору сторони дійшли згоди про встановлення строку випробування, це має бути обов’язково обумовлено в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Тож якщо такий строк визначений у наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу, то і скоротити його можна лише на підставі відповідного наказу. Для цього безпосередній керівник має надати доповідну записку, де аргументує доцільність скорочення.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14323

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9906

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13042