Чи можна скоротити строк випробування працівнику

3461

Запитання

Працівника прийняли до установи із 3-місячним випробувальним строком. Однак вже через місяць стало зрозуміло, що рівень його кваліфікації цілком задовольняє керівництво. Чи можна скоротити час випробування працівнику?

Відповідь

Законодавство про працю передбачає можливість перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, встановивши йому випробування.

Кодекс законів про працю України (КЗпП) установлює лише граничні строки випробування — 3 місяці або 6 в особливих випадках. Жодної заборони стосовно скорочення цього строку працівників КЗпП не містить. Тож керівник установи може зменшити його тривалість. Це важливо тоді, успішне проходження випробування забезпечить для працівника додаткові гарантії.

Однак у такому разі слід обов’язково оформити скорочення випробульного строку. Пояснимо чому.

Варто згадати, що на вимогу частини першої статті 26 КЗпП у разі, коли під час укладення трудового договору сторони дійшли згоди про встановлення строку випробування, це має бути обов’язково обумовлено в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Тож якщо такий строк визначений у наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу, то і скоротити його можна лише на підставі відповідного наказу. Для цього безпосередній керівник має надати доповідну записку, де аргументує доцільність скорочення.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398