Чи можна скоротити строк випробування працівнику

2574

Запитання

Працівника прийняли до установи із 3-місячним випробувальним строком. Однак вже через місяць стало зрозуміло, що рівень його кваліфікації цілком задовольняє керівництво. Чи можна скоротити час випробування працівнику?

Відповідь

Законодавство про працю передбачає можливість перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, встановивши йому випробування.

Кодекс законів про працю України (КЗпП) установлює лише граничні строки випробування — 3 місяці або 6 в особливих випадках. Жодної заборони стосовно скорочення цього строку працівників КЗпП не містить. Тож керівник установи може зменшити його тривалість. Це важливо тоді, успішне проходження випробування забезпечить для працівника додаткові гарантії.

Однак у такому разі слід обов’язково оформити скорочення випробульного строку. Пояснимо чому.

Варто згадати, що на вимогу частини першої статті 26 КЗпП у разі, коли під час укладення трудового договору сторони дійшли згоди про встановлення строку випробування, це має бути обов’язково обумовлено в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Тож якщо такий строк визначений у наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу, то і скоротити його можна лише на підставі відповідного наказу. Для цього безпосередній керівник має надати доповідну записку, де аргументує доцільність скорочення.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86331

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9635