Чи можна скоротити строк випробування працівнику

2674

Запитання

Працівника прийняли до установи із 3-місячним випробувальним строком. Однак вже через місяць стало зрозуміло, що рівень його кваліфікації цілком задовольняє керівництво. Чи можна скоротити час випробування працівнику?

Відповідь

Законодавство про працю передбачає можливість перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, встановивши йому випробування.

Кодекс законів про працю України (КЗпП) установлює лише граничні строки випробування — 3 місяці або 6 в особливих випадках. Жодної заборони стосовно скорочення цього строку працівників КЗпП не містить. Тож керівник установи може зменшити його тривалість. Це важливо тоді, успішне проходження випробування забезпечить для працівника додаткові гарантії.

Однак у такому разі слід обов’язково оформити скорочення випробульного строку. Пояснимо чому.

Варто згадати, що на вимогу частини першої статті 26 КЗпП у разі, коли під час укладення трудового договору сторони дійшли згоди про встановлення строку випробування, це має бути обов’язково обумовлено в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Тож якщо такий строк визначений у наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу, то і скоротити його можна лише на підставі відповідного наказу. Для цього безпосередній керівник має надати доповідну записку, де аргументує доцільність скорочення.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153073

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74912

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22060

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94210