Коли застосовувати нову максимальну величину бази нарахування ЄСВ

602

Запитання

Закон, що запровадив пенсійні зміни, змінив також і максимальну величину бази нарахування ЄСВ. З якого періоду її потрібно застосовувати?

Відповідь

Так, нещодавно були оновлені норми Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, що визначає умови та порядок нарахування єдиного соціального внеску. Сталося це з появою на правовому полі іншого — Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII (далі — Закон № 2148).

Останній і передбачає нововведення у визначенні максимальної величини бази нарахування ЄСВ, згідно з якими вона становитиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується ЄСВ (наразі — 25).

Однак застосування нової законодавчої норми дещо відтерміноване в часі. Як встановлює абзац другий пункту 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2148, застосовуватиметься вона з 01 січня 2018 року.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
24525

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
43684

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Мінекономіки опублікувало Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
12456

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
514