Чи вважається порушенням відсутність колективного договору

2971

Запитання

Під час перевірки в установі інспектору праці на його вимогу не надали колективного договору. Чи вважатиметься це порушенням?

Відповідь

Ні, в такій ситуації відсутність колективного договору не буде порушенням. І інспектор праці не матиме підстав для припису про усунення порушень законодавства про працю. Адже повноважень вимагати від установи ведення переговорів колективу та укладання колективного договору інспектор праці не має.

Однак установу не вважатимуть порушником лише до тих пір, допоки інспектор не матиме аргументованих доказів того, що вона перешкоджає  колективу укласти колдоговір чи навіть проводити колективні перемовини. У такому разі інспектор має:

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Що робити, коли ревізори вважають незаконною передплату бухгалтерського видання

Отримайте поради від колишнього ревізора: ☑️ Як проаналізувати претензії? ☑️ Які аргументи підготувати? ☑️ Як надати письмове пояснення? 📝 Скачайте зразок пояснення ревізорам.
4803

Анкета про виконання головним бухгалтером бюджетником своїх повноважень – зразок заповнення

⚡️Триває оцінювання діяльності головних бухгалтерів. Публікуємо зразок анкети про виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень. Перевірте, чи коректно заповнили анкету у 2024 році, адже ще є час на виправлення.
84701