Читайте у новому номері журналу «Головбух Бюджет»

Автор
головний редактор журналу «Головбух Бюджет»
Огляд усіх змін законодавства щодо бюджетної сфери, розв'язання робочих ситуацій бюджетного обліку, зразки заповнення звітів, приклади розрахунків та багато іншого – в тижневику «Головбух Бюджет».

Читайте у новому номері журналу «Головбух Бюджет»

⚡️ ПРИДБАТИ ЖУРНАЛ НА ВИГІДНИХ УМОВАХ⚡️

Як не вляпатися в історію

До Податкового кодексу внесли зміни. Нововведення стосуються, зокрема, ПДФО та ПДВ. Щоб не попасти на слизьке й даремно не нарахувати ПДФО чи ПДВ, зазирніть у статтю «Зміни в оподаткуванні за Законом № 3603». Знатимете, яку благодійну допомогу не оподатковуватимуть ПДФО, чи змінилась ставка ПДВ для операцій із незареєстрованими лікарськими засобами, які строки встановили для перевірок щодо бюджетного відшкодування ПДВ.

А щоб не вскочити по самі вуха у претензії перевіряльників щодо порушення строків виплати заробітної плати, скористайтеся порадами експертки Людмили Кравченко. З’ясуєте, як дотримати вимоги про виплату зарплати двічі на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, якщо день виплати авансу випадає на вихідний.

Інша потенційна халепа — ревізори, які, щоб мати доступ до бухгалтерських документів, намагаються якнайдовше перебувати в установі. Скільки днів ревізори мають право перебувати в установі, на який час можуть призупинити ревізію та чи мають вони право працювати поза робочим часом установи, — у статті «Тривалість ревізії Держаудитслужби: що має знати бухгалтер».

А як до ревізорів ставитеся ви?

  • Боюсь. Як подумаю — у жар кидає
  • З повагою. Ревізор теж людина
  • З недовірою. Ревізор як лис — занадився у курник, всі кури повиносить
  • Байдуже. Ревізор не прокурор, побачимо, що напише в акті
  • Готова дати відсіч. Проходила ревізію неодноразово

ВІДПОВІСТИ

Якщо ваша громада має кошти, які планує використати на потреби військових, не оминіть увагою статті «Чотири способи, як допомогти ЗСУ за кошти ОМС». Виберете ефективний спосіб, як допомогти так, щоб добро не вилізло боком.

Звертайтеся на нашу Гарячу Лінію, щоб не влипнути, як муха в мед, в історію з бюджетними коштами. Отримаєте розв’язання своєї робочої ситуації, як отримала його школа, яка, щоб організувати харчування учнів і вчителів, не укладала договору зі сторонньою організацією, а готувала у своїй їдальні. Як облікувати операції, пов’язані з харчуванням у буфеті та їдальні, пояснила Фаїна Іскрижицька у статті «Обліковуємо операції з харчування учнів у шкільній їдальні та буфеті».

Працюймо в тандемі. Крокуймо до Перемоги разом!

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
29694

Витрати майбутніх періодів: як облікувати

З’ясуємо, що таке витрати майбутніх періодів та все про їхній бухгалтерський облік, зокрема облік передплати за оренду, періодичні видання, ліцензію за використання програмного забезпечення.
25880

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
6737

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього або відстороненого працівника

Працівники бюджетних установ часто мають виконувати обов’язки інших — тимчасово відсутніх або відсторонених. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього/відстороненого працівника? Від окладу за якою посадою встановлювати доплату? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.
75755

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді