Читайте у свіжому номері 26 журналу «Головбух Бюджет»
Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Робочий антистрес
Тривожно? Нам теж. Але ми віримо: коли знаєш, що та як робити — стає трохи спокійніше. Тож тримайте добірку рішень, підкріплених офіційними роз’ясненнями та здоровим глуздом. Працюймо впевнено, навіть коли довкола невизначеність.
Експерт пояснить, як скасовані через воєнний стан свята впливають на розрахунок відпускних і компенсації за невикористану відпустку. З’ясуєте, чи має значення дата завершення воєнного стану, яку офіційно переносять що три місяці.
Підкажемо, як організувати відрядження працівника на власному авто й не наразитися на зауваження від ревізорів.
Також дізнаєтеся, як рубрика «Перевірки і контроль» допоможе не лише підготуватися до інспекцій, а й зменшити фінансові втрати на практиці.
Розповімо, як обліковувати, зберігати, видавати та списувати марковані конверти. Знатимете, як відшкодувати працівникові витрати на купівлю, уникнете помилок і впорядкуєте рух цих цінностей в установі.
Проаналізуємо дискусійне запитання: з якої дати зупинився перебіг строку позовної давності через запровадження карантину на території України у 2020 році? Оглянемо судову справу, у якій суд аргументував, чому «карантинна» позовна давність зупинилася саме 12 березня, а не 2 квітня 2020 року. Це важливо, адже саме бухгалтери відповідають за списання безнадійної дебіторки та кредиторки через сплив позовної давності.
Матимете роз’яснення щодо класифікації благодійної та гуманітарної допомог, порядку обліку отриманих матеріальних цінностей і переліку документів, які треба подати до Казначейства. З його допомогою правильно визначите КЕКД, уникнете помилок й упевнено заповните баланс та інші форми бюджетної звітності. Нагадаємо: Порядок, затверджений наказом Мінфіну від 24.01.2012 № 44, доповнили Додатком № 19. Саме за ним бюджетні установи звітують про допомогу в натуральній формі.
Працюймо в тандемі! Крокуймо до Перемоги разом!