Як оплатити відрядження сумісників за основним місцем роботи

2256

Запитання

Працівник працює в установі за сумісництвом. Його направили у відрядження за основним місцем роботи. Чи зберігається за ним середній заробіток за час перебування у відрядженні?

Відповідь

Оплачувати відрядження сумісників за основним місцем роботи не потрібно.  Бо законодавство не містить норм, що вимагали би зберігати за ними у такому разі середній заробіток.

Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59) встановлено для працівників, яких направили у службове відрядження, такий порядок оплати праці:

  • за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи;
  • відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором.

І що важливо — розмір оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку (абз. 2 п. 13 розд. I Інструкції № 59).

Однак для сумісників Інструкція № 59 встановлює зовсім інше правило оплати. А саме — на час відрядження працівника-сумісника оплату праці проводить установа, що направила його у таке відрядження (абз. 4 п. 13 розд. I Інструкції № 59).

І не забуваймо головне правило нарахування заробітку сумісникам: такі працівники одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ст. 1021 Кодексу законів про працю України).

Тож законодавчих підстав виплачувати зарплату сумісникам за таких обставин немає.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
173676

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2365

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
134881

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
31377

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
45104