Повне державне забезпечення сироти під час відпустки для догляду за дитиною

834

Запитання

Чи зберігається право на повне державне забезпечення за особами із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

Відповідь

Ні, право на повне державне забезпечення дітей-сиріт на час відпустки для догляду за дитиною не зберігається. Пояснимо чому.

Правові, організаційні, соціальні засади та гарантії державної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлює Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 12.01.2005 № 2342-IV (далі — Закон № 2342).

Право на повне державне забезпечення в навчальних закладах мають:

  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
  • особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

При наданні особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються, академічної відпустки за медичним висновком, за ними зберігають на весь період академічної відпустки повне державне забезпечення та виплачують стипендію (ч. 6 ст. 8 Закону № 2342).

Академічною відпусткою вважається перерва у навчанні, право на яку особа отримує у випадку зниження працездатності внаслідок порушень функцій організму, які зумовлені гострими захворюваннями, що потребують тривалого відновлювального лікування; загостреннями хронічних захворювань або частими захворюваннями (понад один місяць за семестр); анатомічними дефектами, які не дають змоги провести відновлювальне лікування під час навчання (абз. 2 Загальної частини наказу Міністерства освіти України та Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Положення про академічні відпустки та повторне навчання у вищих закладах освіти» від 06.06.1996 № 191/153).

Академічну відпустку за медичними показаннями особі надає керівник навчального закладу на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії або головного лікаря лікувально-профілактичної установи, яка провадить медичне обслуговування учасників навчального процесу.

Відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (а у разі, коли дитина хворіє та потребує домашнього догляду, — до досягнення дитиною шестирічного віку) надають відповідно до Кодексу законів про працю України і Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Такі відпустки не належить до академічної відпустки за медичним висновком.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами 2024

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами належить до соціальних відпусток. Її надають працівниці, яка є вагітною або народила/усиновила немовля. Процедура надання цієї відпустки змінилась у листопаді 2023 року. Що має зробити вагітна працівниця аби отримати відпустку, як перенести початок відпустки, як її продовжити, оплатити, які дії має зробити роботодавець, а які працівниця розглянемо детальніше у публікації.
3812

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
54942

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
5421

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
4710