Що робити, коли працівник не хоче йти у соціальну відпустку

3209

Запитання

Одинока матір відмовляється використати соціальну відпустку, передбачену у статті 19 Закону про відпустки, в терміни за графіком відпусток. Чи можна до неї застосувати заходи дисциплінарного стягнення?

Відповідь

Працівник не хоче йти у соціальну відпустку? Установа не зможе його примусити це зробити.

Щоб застосувати заходи дисциплінарного стягнення до працівника, який не хоче йти у соціальну відпустку, немає правових підстав. Адже законодавство не містить вимоги прописувати період надання соціальної відпустки у графіку відпусток.

Одинокій матері надають додаткову соціальну відпустку в обов’язковому порядку протягом календарного року за її заявою (ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321727

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79830

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
45941