Чи може працівник відмовитися від відпустки, отримати відпускні і далі працювати

3088

Запитання

Працівник установи отримав відпускні і відмовляється йти у відпустку. Говорить, що хоче далі працювати і отримати за свою роботу заробітну плату. Чи можливий такий перебіг подій?

Відповідь

Відмова від відпустки — явище доволі незвичне. Що ж каже з цього приводу законодавство?

Відпустка працівника є державною гарантією. Тобто за свою роботу працівник гарантовано має право на відпочинок, час такого відпочинку йому оплачують (якщо це передбачено законодавством).

Замінювати відпустку грошовою компенсацією законодавство забороняє, передбачивши виняток лише в особливих випадках:

  • у разі звільнення. Й то лише, коли йдеться про щорічну, а також додаткову соціальну відпустку на дітей;
  • якщо ж працівник продовжує працювати — лише тоді, коли він все ж-таки протягом робочого року відпочивав у щорічній та додаткових відпустках не менше ніж 24 календарних дні.

Щорічну відпустку можна перенести за ініціативою роботодавця, коли той отримав:

  • письмову згоду від працівника;
  • погодженням профспілки.

Та й то — як виняток, коли її надання в раніше обумовлений період може несприятливо позначитися на роботі установи. І знову ж таки — коли працівник у поточному робочому році зможе побувати у відпустці не менше 24 календарних днів.

І насамкінець нагадаємо, що положення і Кодексу законів про працю України, і Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР забороняють роботодавцеві не надавати щорічні відпустки повної тривалості:

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3093

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86595

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10105