Що робити, коли працівник не хоче йти у соціальну відпустку

3555

Запитання

Одинока матір відмовляється використати соціальну відпустку, передбачену у статті 19 Закону про відпустки, в терміни за графіком відпусток. Чи можна до неї застосувати заходи дисциплінарного стягнення?

Відповідь

Працівник не хоче йти у соціальну відпустку? Установа не зможе його примусити це зробити.

Щоб застосувати заходи дисциплінарного стягнення до працівника, який не хоче йти у соціальну відпустку, немає правових підстав. Адже законодавство не містить вимоги прописувати період надання соціальної відпустки у графіку відпусток.

Одинокій матері надають додаткову соціальну відпустку в обов’язковому порядку протягом календарного року за її заявою (ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
50823

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
4150

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
4303