Чи може державний службовець мати години викладацької роботи у школі

3904

Запитання

Керівника управління освіти в РДА кличуть працювати до школи. Чи може він працювати у школі за сумісництвом?

Відповідь

Одразу зауважимо: сумісництво державних службовців, тим паче керівників, неможливе. Пряму заборону сумісництва для керівників держпідприємств, установ, організацій, їхніх заступників містить пункт 4 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245.

Однак ця заборона не поширюється на наукову, викладацьку, медичну і творчу діяльність. Тобто у цій ситуації можемо говорити про години викладацької роботи у школі.

Підтверджує це інша норма — із пункту 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43. До робіт, які не є сумісництвом вона зараховує педагогічну роботу з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік.

Години викладацької роботи державний службовець може мати в робочий час із дозволу керівника держустанови. Звичайно, що триватимуть вони під час навчального року, в канікулярний період така робота можлива лише за нагальної виробничої потреби.

Обсяг виконання педагогічної роботи протягом дня, тижня, місяця чи іншого періоду нормативні акти жодним чином не обмежують. А ось оплатити таку роботу потрібно з погодинного розрахунку, керуючись пунктом 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
74579

Додаткова відпустка посадовій особі ОМС за стаж державної служби

Посадовець органів місцевого самоврядування (ОМС) має можливість щорічної додаткової відпустки за вислугу років. Однак є посадовці ОМС, які мають ще й досвід державної служби. Чи зараховується стаж державної служби у вислугу років такого посадовця? Дізнаємося про це й тривалість таких відпусток.
12796

Додаткова відпустка державним службовцям: що врахувати

Додаткова відпустка державним службовцям надається після досягнення п’ятирічного стажу на держслужбі. На який строк надається додаткова відпустка держслужбовцям, коли і як її компенсувати та чим доведеться поплатитися за затримку розрахунку?
48704