Оплачуємо виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника за вищою посадою

1341

Запитання

На час хвороби працівника керівник медичного закладу призначив іншого виконувати його обов’язки. Чи можна за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника за більш відповідальною посадою встановити надбавку за складність і напруженість у роботі? За основною посадою такої надбавки він не має.

Відповідь

За виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника можна встановити надбавку за складність, напруженість в роботі. Жодної заборони встановлювати її не за основним місцем роботи у спеціальному нормативному акті, що регулює оплату роботи працівників закладів охорони здоров’я, немає.

Таким нормативом є Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519). Пункт 4.4 Умов № 308/519 передбачає можливість встановлювати надбавки за високі досягнення в праці, виконання особливо важливої роботи, складність, напруженість у роботі. Однак обмежує їх розмір 50 відсотками розміру посадового окладу.

Керуючись цим пунктом, у межах фонду оплати праці такі виплати для працівника встановлює його керівник, а для керівника — орган вищого рівня. Підставою для цього є виконання працівником конкретних важливих обов’язків. Тому рішення про таку надбавку має бути аргументованим і обгрунтованим.

Зауважимо, керівник може зменшити розмір або скасувати таку виплату взагалі, якщо:

  • завдання виконуються несвоєчасно;
  • якість роботи погіршилася;
  • є порушення трудової дисципліни.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263142

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71979

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132237

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15576