Одноразова натуральна допомога «пакунок малюка»: хто податковий агент

802

Запитання

Хто виконує функції податкового агента щодо відображення у формі № 1ДФ доходу у вигляді суми одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» або грошової компенсації вартості такої допомоги, яку отримує фізична особа (ФО) за рахунок коштів державного бюджету?

Відповідь

✍ Як правильно завершити бюджетний рік 2020

Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (далі — Порядок № 512) затверджений постановою КМУ «Деякі питання реалізації пілотного проєкту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» від 20.06.2018 № 512 (далі — Постанова № 512) та встановлює механізм планування, розподілу, обліку та надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (далі — допомога «пакунок малюка») при народженні дитини.

Порядок та умови реалізації пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020 — 2021 роках (далі — Порядок № 744) затверджений постановою КМУ «Деякі питання реалізації пілотного проєкту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» від 29.07.2020 № 744 вартості допомоги «пакунок малюка» (далі — грошова компенсація) на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання батьків, у яких народилася дитина, а в разі їх відсутності — патронатних вихователів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів новонародженої дитини, відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

Трудовий договір на «декретну» посаду: як укласти і продовжити

Згідно з пунктом 3 Порядку № 512 допомога «пакунок малюка» при народженні дитини є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька — родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини<...>.

Призначення грошової компенсації здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за місцем проживання або місцем перебування отримувача (п. 6 Порядку № 744)<...>.

Разом із тим, Постановою № 512 затверджено Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів<...>, пунктом 2 якого визначено, що головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на надання при народженні дитини допомоги «пакунок малюка» за рахунок субвенції є структурні підрозділи з питань соціального захисту населення.Пунктом 3 Постанови № 744 установлено, шо грошова компенсація фінансується за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення».

Пунктом 3 Постанови № 744 установлено, шо грошова компенсація фінансується за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення».

Відповідно до підпункту 165.1.1 ПК до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи у вигляді суми державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги, компенсації<...>, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування <...>.

Водночас пунктом 1.3 розділу І Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь ФО, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок № 4), зокрема, передбачено, що дія Порядку № 4 поширюється на податкових агентів, які нараховують (виплачують, надають) доходи ФО та/або зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV ПК, до бюджету від імені та за рахунок ФО з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір, передбачений пунктом 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX ПК.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку № 4, сума державної та соціальної матеріальної допомоги, які отримує платник податку з бюджетів (пп. 165.1.1 ПК), відображається податковим агентом у формі № 1ДФ під ознакою доходу «128» як соціальна виплата з відповідного бюджету.

Таким чином, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, які нараховують ФО дохід у вигляді допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини або грошової компенсації вартості такої допомоги виконують функції податкового агента в частині відображення такого доходу у формі № 1ДФ під ознакою доходу «128».

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54509

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2511

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
51273