Відмовили у реєстрації податкової накладної: що зі строком подання скарги у період карантину

606

Запитання

Чи зупиняють на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершать дію карантину, встановленого КМУ через коронавірус (COVID-19), перебіг строків щодо подання скарги на рішення комісії ДПС про відмову у реєстрації податкової накладної(ПН)/розрахунку коригування(РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН)?

Відповідь


Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН затверджений постановою КМУ «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11.12.2019 № 1165 (далі — Порядок).

Відповідно до пункту 3 Порядку скарга подається платником ПДВ у строки, визначені статтею 56 ПК, з наступного дня після набрання чинності рішенням комісії регіонального рівня<...>.

⚡️ Вхідна податкова накладна з помилкою: коли скористатися податковим кредитом

Пунктом 56.23 ПК передбачено, що оскарження рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН здійснюється у порядку, визначеному статтею 56 ПК з урахуванням таких особливостей:

  • скарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (далі — ДПС);
  • скарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН розглядається в порядку, визначеному КМУ, комісією ДПС, за участі уповноваженої особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;
  • скарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН розглядається протягом 10 к. дн. з дня отримання такої скарги ДПС. Термін розгляду скарги не може бути продовженим;
  • якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН не надсилається платнику податків протягом десятиденного строку, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.
Чи застосовують адміністративну відповідальність за порушення строків реєстрації податкових накладних

Відповідно до вимог пункту 52 прим. 8 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених статтею 56 ПК (в частині процедури адміністративного оскарження) щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54809

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2548

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
51492