Відмовили у реєстрації податкової накладної: що зі строком подання скарги у період карантину

755

Запитання

Чи зупиняють на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершать дію карантину, встановленого КМУ через коронавірус (COVID-19), перебіг строків щодо подання скарги на рішення комісії ДПС про відмову у реєстрації податкової накладної(ПН)/розрахунку коригування(РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН)?

Відповідь


Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН затверджений постановою КМУ «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11.12.2019 № 1165 (далі — Порядок).

Відповідно до пункту 3 Порядку скарга подається платником ПДВ у строки, визначені статтею 56 ПК, з наступного дня після набрання чинності рішенням комісії регіонального рівня<...>.

⚡️ Вхідна податкова накладна з помилкою: коли скористатися податковим кредитом

Пунктом 56.23 ПК передбачено, що оскарження рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН здійснюється у порядку, визначеному статтею 56 ПК з урахуванням таких особливостей:

  • скарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (далі — ДПС);
  • скарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН розглядається в порядку, визначеному КМУ, комісією ДПС, за участі уповноваженої особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;
  • скарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН розглядається протягом 10 к. дн. з дня отримання такої скарги ДПС. Термін розгляду скарги не може бути продовженим;
  • якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН не надсилається платнику податків протягом десятиденного строку, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.
Чи застосовують адміністративну відповідальність за порушення строків реєстрації податкових накладних

Відповідно до вимог пункту 52 прим. 8 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених статтею 56 ПК (в частині процедури адміністративного оскарження) щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121127

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117698

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6188

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33964

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111027