Інвентарний номер некоректний: як діяти

3068

Запитання

Бухгалтер зарахував основний засіб не на той субрахунок і інвентарний номер виявився некоректним. Чи можна виправити?

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

Інвентарні номери об’єктам основних засобів присвоюйте, керуючись розділом ІІ Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 11 (далі — Методрекомендації з бухобліку ОЗ).

Так, пункт 4 розділу ІІ Методрекомендацій з бухобліку ОЗ визначає, що:

  • перші три знаки інвентарного (номенклатурного) номера означають номер субрахунку,
  • четвертий — підгрупу,
  • всі інші знаки — порядковий номер предмета у підгрупі.

Для тих груп основних засобів, для яких не виділено підгрупи, четвертий знак може позначатися нулем.

Інвентаризація–2020: відповіді на гарячі запитання

Щоб виправити інвентарний номер, потрібно:

  • змінити рахунок у бухгалтерському обліку. Для цього складіть бухгалтерську довідку, в якій записи з неправильним рахунком зазначте червоним кольором або зі знаком мінус, а правильні записи зробіть чорним кольором зі знаком плюс;
  • номер на самому об’єкті виправити так, щоб залишилися тільки правильні цифри і щоб вони читалися чітко.

Інвентарні та номенклатурні номери, присвоєні об’єктам основних засобів, зберігайте за ними на весь період перебування їх в установі. Номери інвентарних об’єктів, які вибули чи ліквідовані, не присвоюйте іншим об’єктам, що заново надійшли, протягом трьох років.

Інвентарний номер некоректний: як діяти
ЛАРИСА КІРІЧЕНКОВА,експерт Експертус
ДОПОМОЖЕМО БУХГАЛТЕРУ ►►►підготуватися до інвентаризації ►►►скласти інвентаризаційний опис ►►►опанувати нормативи для оцінки інвентаризаційних різниць ►►►обрати субрахунки

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.


Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
273778

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24153

Облік кредиторської заборгованості

По боргам треба платити. Кредиторська заборгованість бюджетної установи – не виняток. Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги, попередня оплата та післяплата, інвентаризація та списання простроченої кредиторської заборгованості – це питання даного огляду.
23513