Роботу сторожа виконує двірник: як оплатити

1797

Запитання

У навчальному закладі захворів сторож. На період лікарняного роботу сторожа на 0,75 ставки виконуватиме двірник, який працює у закладі. Як правильно нарахувати заробітну плату працівнику у цей період, чи потрібно оплачувати йому надурочні години?

Відповідь

Якщо працівник виконує, крім своєї основної, іншу оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом, таку роботу вважають сумісництвом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

Тож із двірником, який має виконувати обов’язки сторожа у вільний від основної роботи час, укладіть строковий трудовий договір. Тобто двірника прийміть на посаду сторожа за сумісництвом, оскільки у нього є основне місце роботи.

Чи можна надати додаткову відпустку суміснику

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245).

Коли нараховуєте заробітну плату суміснику, врахуйте, що працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ч. 1 ст. 102-1 КЗпП). Тепер перейдемо до визначення надурочного часу. Пригадаємо, що надурочним уважають час, відпрацьований понад встановлену норму тривалості робочого часу за обліковий період у межах одного трудового договору.

Тож якщо керівник установи укладає з працівником трудові договори про роботу за основним місцем роботи і за сумісництвом, обліковуйте робочий час у Табелі обліку використання робочого часу та оплачуйте працю такого працівника за кожним місцем роботи окремо. Тобто роботу за сумісництвом не вважайте такою, що виконана надурочно.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплата держслужбовців у 2025 році: посадові оклади та надбавки

Про зміни в нарахуванні зарплати держслужбовців у 2025 році, посадові оклади, граничні розміри премій, доплат та надбавок — говоримо у статті. Скористайтеся підказками експерта і нараховуйте зарплату держслужбовцям без помилок
55612

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
66975

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78954

Індексація зарплати 2025: приклади

Індексація зарплати у 2025 році – швидко і правильно. Скористайтеся прикладами та поясненнями від експерта у статті, щоб знати, коли буде індексація зарплати в 2025 році та впоратися без помилок.
130218