Роботу сторожа виконує двірник: як оплатити

1116

Запитання

У навчальному закладі захворів сторож. На період лікарняного роботу сторожа на 0,75 ставки виконуватиме двірник, який працює у закладі. Як правильно нарахувати заробітну плату працівнику у цей період, чи потрібно оплачувати йому надурочні години?

Відповідь

Якщо працівник виконує, крім своєї основної, іншу оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом, таку роботу вважають сумісництвом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

Тож із двірником, який має виконувати обов’язки сторожа у вільний від основної роботи час, укладіть строковий трудовий договір. Тобто двірника прийміть на посаду сторожа за сумісництвом, оскільки у нього є основне місце роботи.

Чи можна надати додаткову відпустку суміснику

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245).

Коли нараховуєте заробітну плату суміснику, врахуйте, що працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ч. 1 ст. 102-1 КЗпП). Тепер перейдемо до визначення надурочного часу. Пригадаємо, що надурочним уважають час, відпрацьований понад встановлену норму тривалості робочого часу за обліковий період у межах одного трудового договору.

Тож якщо керівник установи укладає з працівником трудові договори про роботу за основним місцем роботи і за сумісництвом, обліковуйте робочий час у Табелі обліку використання робочого часу та оплачуйте працю такого працівника за кожним місцем роботи окремо. Тобто роботу за сумісництвом не вважайте такою, що виконана надурочно.

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
55372

Відрахування із заробітної плати 2024

У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
7647

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5006

Терміни виплати зарплати

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.
15303