Роботу сторожа виконує двірник: як оплатити

787

Запитання

У навчальному закладі захворів сторож. На період лікарняного роботу сторожа на 0,75 ставки виконуватиме двірник, який працює у закладі. Як правильно нарахувати заробітну плату працівнику у цей період, чи потрібно оплачувати йому надурочні години?

Відповідь

Якщо працівник виконує, крім своєї основної, іншу оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом, таку роботу вважають сумісництвом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

Тож із двірником, який має виконувати обов’язки сторожа у вільний від основної роботи час, укладіть строковий трудовий договір. Тобто двірника прийміть на посаду сторожа за сумісництвом, оскільки у нього є основне місце роботи.

Чи можна надати додаткову відпустку суміснику

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245).

Коли нараховуєте заробітну плату суміснику, врахуйте, що працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ч. 1 ст. 102-1 КЗпП). Тепер перейдемо до визначення надурочного часу. Пригадаємо, що надурочним уважають час, відпрацьований понад встановлену норму тривалості робочого часу за обліковий період у межах одного трудового договору.

Тож якщо керівник установи укладає з працівником трудові договори про роботу за основним місцем роботи і за сумісництвом, обліковуйте робочий час у Табелі обліку використання робочого часу та оплачуйте працю такого працівника за кожним місцем роботи окремо. Тобто роботу за сумісництвом не вважайте такою, що виконана надурочно.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
31983

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28766

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26942

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
208673

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
24342