Роботу сторожа виконує двірник: як оплатити

1311

Запитання

У навчальному закладі захворів сторож. На період лікарняного роботу сторожа на 0,75 ставки виконуватиме двірник, який працює у закладі. Як правильно нарахувати заробітну плату працівнику у цей період, чи потрібно оплачувати йому надурочні години?

Відповідь

Якщо працівник виконує, крім своєї основної, іншу оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом, таку роботу вважають сумісництвом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

Тож із двірником, який має виконувати обов’язки сторожа у вільний від основної роботи час, укладіть строковий трудовий договір. Тобто двірника прийміть на посаду сторожа за сумісництвом, оскільки у нього є основне місце роботи.

Чи можна надати додаткову відпустку суміснику

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245).

Коли нараховуєте заробітну плату суміснику, врахуйте, що працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ч. 1 ст. 102-1 КЗпП). Тепер перейдемо до визначення надурочного часу. Пригадаємо, що надурочним уважають час, відпрацьований понад встановлену норму тривалості робочого часу за обліковий період у межах одного трудового договору.

Тож якщо керівник установи укладає з працівником трудові договори про роботу за основним місцем роботи і за сумісництвом, обліковуйте робочий час у Табелі обліку використання робочого часу та оплачуйте працю такого працівника за кожним місцем роботи окремо. Тобто роботу за сумісництвом не вважайте такою, що виконана надурочно.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
9151

Меморіальний ордер № 5: як заповити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
65548

Державна служба в умовах воєнного стану: соцпакет, обмеження та заохочення

В статті розглянуто особливості функціонування державної служби в умовах воєнного стану, а також: законодавче регулювання і мотиви зайняття посади державної служби, зарплата, надбавки та соціальні гарантії для держслужбовців
48628

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 та 2025 рік

Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
267364

Посадові оклади за ЄТС – тарифна сітка

Єдина тарифна сітка або ЄТС визначає посадові оклади бюджетників 2024 та 2025 роках. Порахуємо зарплати деяких бюджетників на прикладі вищої школи.
311428