Чи нараховувати сторожу доплату за роботу у вихідні дні

1169

Запитання

До штатного розпису дошкільної установи ввели посаду сторожа. Якої тривалості має бути його робочий час? Чи потрібно доплачувати йому за роботу у суботу та неділю?

Відповідь


Сторожі мають охороняти приміщення та споруди протягом необхідного для цього часу, якщо немає можливості передати охорону на пульт позавідомчої охорони. Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗпП). Утім, на деяких роботах, де за умовами виробництва не можна дотримати встановленої для відповідної категорії працівників щоденної або щотижневої тривалості робочого часу, запроваджують підсумований облік робочого часу, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норму робочого часу (ст. 61 КЗпП). Перелік посад, для яких може бути встановлено підсумований облік робочого часу, а також обліковий період для кожної категорії працівників установлюють в колективному договорі.

Коли та як встановлювати підсумований облік робочого часу

Вихідні дні працівників, для яких установлено підсумований облік робочого часу, не збігаються із загальними вихідними днями в установі. Таким працівникам вихідні встановлюють відповідно до графіка роботи. Тому роботу сторожа в суботу та неділю не вважають роботою у вихідний день.

Якщо ж, приміром, у зв’язку із хворобою іншого сторожа працівнику, для якого встановлено підсумований облік робочого часу, довелося вийти на роботу в день, який згідно з графіком саме для нього є вихідним, то вважається, що працівник відпрацював у вихідний день. І лише тоді заробітну плату за роботу у вихідний день нараховуйте відповідно до правил, установлених для оплати праці у святкові та неробочі дні відповідно до статті 107 КЗпП.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206594

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23906

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82090

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117210