Чи нараховувати сторожу доплату за роботу у вихідні дні

2106

Запитання

До штатного розпису дошкільної установи ввели посаду сторожа. Якої тривалості має бути його робочий час? Чи потрібно доплачувати йому за роботу у суботу та неділю?

Відповідь


Сторожі мають охороняти приміщення та споруди протягом необхідного для цього часу, якщо немає можливості передати охорону на пульт позавідомчої охорони. Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗпП). Утім, на деяких роботах, де за умовами виробництва не можна дотримати встановленої для відповідної категорії працівників щоденної або щотижневої тривалості робочого часу, запроваджують підсумований облік робочого часу, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норму робочого часу (ст. 61 КЗпП). Перелік посад, для яких може бути встановлено підсумований облік робочого часу, а також обліковий період для кожної категорії працівників установлюють в колективному договорі.

Коли та як встановлювати підсумований облік робочого часу

Вихідні дні працівників, для яких установлено підсумований облік робочого часу, не збігаються із загальними вихідними днями в установі. Таким працівникам вихідні встановлюють відповідно до графіка роботи. Тому роботу сторожа в суботу та неділю не вважають роботою у вихідний день.

Якщо ж, приміром, у зв’язку із хворобою іншого сторожа працівнику, для якого встановлено підсумований облік робочого часу, довелося вийти на роботу в день, який згідно з графіком саме для нього є вихідним, то вважається, що працівник відпрацював у вихідний день. І лише тоді заробітну плату за роботу у вихідний день нараховуйте відповідно до правил, установлених для оплати праці у святкові та неробочі дні відповідно до статті 107 КЗпП.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16941

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167895

Зарплата держслужбовців у 2025 році: посадові оклади та надбавки

Про зміни в нарахуванні зарплати держслужбовців у 2025 році, посадові оклади, граничні розміри премій, доплат та надбавок — говоримо у статті. Скористайтеся підказками експерта і нараховуйте зарплату держслужбовцям без помилок
56511

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
71995

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
79223