Чи потрібно присвоювати інвентарні номери нематеріальним активам

2503
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Під час інвентаризації комісія виявила, що установа має на балансі нематеріальний актив — комп’ютерну програму, на яку установі передали майнові права, без інвентарного номера. Чи потрібно присвоювати інвентарний номер нематеріальному активу?

Відповідь

Інвентарні номери присвоюють для ідентифікації об’єктів основних засобів. Аби пов’язати наявний предмет з його обліковими даними, на самому предметі і в інвентарній картці обліку, яка містить відомості про нього, проставляють однакові номери.

Присвоювати інвентарні номери нематеріальним об’єктам не потрібно. Для нематеріальних активів така процедура технічно неможлива і недоцільна, тому що нематеріальні активи — це документи, які фіксують відповідні права.

Документи можна ідентифікувати і пов’язати з обліковими даними і без інвентарних номерів. До 2013 року діяла вимога присвоювати нематеріальним активам інвентарні номери. Таку норму передбачав пункт 4 Інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженої наказом ДКУ від 17.07.2000 № 64, який втратив чинність.

Тож присвоювати інвентарні номери нематеріальним активам, які установа утримує на балансі, не потрібно.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
273593

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24092

Облік кредиторської заборгованості

По боргам треба платити. Кредиторська заборгованість бюджетної установи – не виняток. Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги, попередня оплата та післяплата, інвентаризація та списання простроченої кредиторської заборгованості – це питання даного огляду.
23486