Чи потрібно присвоювати інвентарні номери нематеріальним активам

3782
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Під час інвентаризації комісія виявила, що установа має на балансі нематеріальний актив — комп’ютерну програму, на яку установі передали майнові права, без інвентарного номера. Чи потрібно присвоювати інвентарний номер нематеріальному активу?

Відповідь

Інвентарні номери присвоюють для ідентифікації об’єктів основних засобів. Аби пов’язати наявний предмет з його обліковими даними, на самому предметі і в інвентарній картці обліку, яка містить відомості про нього, проставляють однакові номери.

Присвоювати інвентарні номери нематеріальним об’єктам не потрібно. Для нематеріальних активів така процедура технічно неможлива і недоцільна, тому що нематеріальні активи — це документи, які фіксують відповідні права.

Документи можна ідентифікувати і пов’язати з обліковими даними і без інвентарних номерів. До 2013 року діяла вимога присвоювати нематеріальним активам інвентарні номери. Таку норму передбачав пункт 4 Інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженої наказом ДКУ від 17.07.2000 № 64, який втратив чинність.

Тож присвоювати інвентарні номери нематеріальним активам, які установа утримує на балансі, не потрібно.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
26913

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108431

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
63987

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22568

Меморіальний ордер № 5: як заповити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
65462