Сума премії перевищує суму посадового окладу: чи можливо

671
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установі під кінець року утворилася економія фонду заробітної плати і керівник вирішив преміювати працівників. Чи має право керівник надати працівникам премію у сумі, яка перевищує суму посадового окладу?

Відповідь

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Працівникам бюджетних установ зарплату нараховуємо за постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).

Керівники бюджетних установ, закладів та організацій мають право преміювати працівників у межах фонду заробітної плати (пп. «в» п. 4 Постанови № 1298).

Умови, порядок і розміри преміювання працівників керівник затверджує в положенні про преміювання установи — додатку до колективного договору. Отже, положення про преміювання установа має розробити самостійно відповідно до норм Постанови № 1298.

Аби уникнути порушень під час нарахування премії, у положенні про преміювання визначте:

  • категорії працівників, на яких поширюється дія преміальної системи;
  • показники та умови преміювання щодо кожної категорії працівників.

Премії отримують працівники, які якісно, своєчасно і в повному обсязі виконують свої посадові обов’язки. Також керівник може преміювати працівників за ініціативність та особистий внесок у загальні результати роботи.

Отже, керівник установи може надати працівникам премію в сумі, яка перевищує суму посадового окладу працівників, якщо це дозволяє фонд заробітної плати і положення про преміювання не містить таких обмежень.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239234

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234569

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26684

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322464

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207326