Сума премії перевищує суму посадового окладу: чи можливо

916
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установі під кінець року утворилася економія фонду заробітної плати і керівник вирішив преміювати працівників. Чи має право керівник надати працівникам премію у сумі, яка перевищує суму посадового окладу?

Відповідь

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Працівникам бюджетних установ зарплату нараховуємо за постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298).

Керівники бюджетних установ, закладів та організацій мають право преміювати працівників у межах фонду заробітної плати (пп. «в» п. 4 Постанови № 1298).

Умови, порядок і розміри преміювання працівників керівник затверджує в положенні про преміювання установи — додатку до колективного договору. Отже, положення про преміювання установа має розробити самостійно відповідно до норм Постанови № 1298.

Аби уникнути порушень під час нарахування премії, у положенні про преміювання визначте:

  • категорії працівників, на яких поширюється дія преміальної системи;
  • показники та умови преміювання щодо кожної категорії працівників.

Премії отримують працівники, які якісно, своєчасно і в повному обсязі виконують свої посадові обов’язки. Також керівник може преміювати працівників за ініціативність та особистий внесок у загальні результати роботи.

Отже, керівник установи може надати працівникам премію в сумі, яка перевищує суму посадового окладу працівників, якщо це дозволяє фонд заробітної плати і положення про преміювання не містить таких обмежень.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237452

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153063

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
47059

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243634

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12929