Чи індексувати установі об’єкти житлового фонду, якщо на 1 січня 2020 року Мінрегіон не затвердив індексів

2884

Запитання

Мінрегіон до цього часу не затвердив індексів балансової вартості об’єктів житлового фонду станом на 1 січня 2019 та 2020 років. Бухгалтер бюджетної установи запитує — чи треба індексувати первісну вартість таких об’єктів, що перебувають на балансі? Чи установа сама повинна визначати поріг суттєвості на підставі справедливої вартості об’єктів житлового фонду станом на 1 січня 2020 року, а також список об’єктів, які підлягають індексації, та має провести індексацію?

Відповідь

Ні, бухгалтерська служба установи не повинна проводити індексацію об’єктів житлового фонду, якщо Мінрегіон не затвердив індексів їхньої балансової вартості станом на 1 січня 2020 року. Пояснимо чому.

Вартість об’єктів існуючого житлового фонду індексують відповідно до Методики визначення балансової вартості об’єктів житлового фонду, затвердженої постановою КМУ від 09.03.95 №163 та Порядку № 1024 з метою приведення їхньої балансової вартості у відповідність до фактичної вартості будівництва. Пункт 4 Методики № 163 встановлює, що індексацію балансової вартості об’єктів житлового фонду проводять один раз на рік станом на 1 січня наступного року в розмірах, установлених Держкоммістобудування за погодженням із Мінстатом, Мінфіном та Мінекономіки.

Бюджетні новації — 2021

Проводять її до 15 лютого кожного року. І підставою для цього є індекси, затверджені Мінрозвитку, Мінстатом та Мінекономіки (п. 2 Порядку № 1024). Так, на виконання означеної норми Наказ № 102 затвердив індекси балансової вартості об’єктів житлового фонду станом на 1 січня 2018 року. І Наказ № 102 встановив, що індекс балансової вартості об’єктів житлового фонду, прийнятих в експлуатацію у IV кварталі 2017 року, дорівнює «1».

Позаяк Мінрегіон станом на 1 січня 2020 року інші розміри індексів не встановив, діючими залишаються індекси балансової вартості об’єктів житлового фонду, затверджені Наказом № 102. Тобто індекс балансової вартості об’єктів житлового фонду, прийнятих в експлуатацію у І—IV кварталах 2018 та 2019 років, дорівнює «1».

Отже, у 2020 році проведіть індексацію балансової вартості лише тих об’єктів житлового фонду, яку ви не зробили з якихось причин у попередні роки, за індексами, затвердженими Мінрегіоном для тих періодів.

Сама ж установа для цієї мети не повинна визначати ні поріг суттєвості на підставі справедливої вартості об’єктів житлового фонду станом на 1 січня 2020 року, ні список об’єктів, які підлягають індексації. Адже індексація об’єктів житлового фонду не тотожна переоцінці основних засобів, яку установи проводять за наявності умов, визначених пунктом 4 розд. ІІІ Стандарту 121. Бо переоцінка основних засобів не обов’язкова, адже її проводить незалежний експерт на підставі договору за рішенням керівника установи. І її можна застосовувати до всіх груп основних засобів, а не лише до житлових будинків (приміщень).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
26983

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108635

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
64017

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22576