Чи індексувати установі об’єкти житлового фонду, якщо на 1 січня 2020 року Мінрегіон не затвердив індексів

2745

Запитання

Мінрегіон до цього часу не затвердив індексів балансової вартості об’єктів житлового фонду станом на 1 січня 2019 та 2020 років. Бухгалтер бюджетної установи запитує — чи треба індексувати первісну вартість таких об’єктів, що перебувають на балансі? Чи установа сама повинна визначати поріг суттєвості на підставі справедливої вартості об’єктів житлового фонду станом на 1 січня 2020 року, а також список об’єктів, які підлягають індексації, та має провести індексацію?

Відповідь

Ні, бухгалтерська служба установи не повинна проводити індексацію об’єктів житлового фонду, якщо Мінрегіон не затвердив індексів їхньої балансової вартості станом на 1 січня 2020 року. Пояснимо чому.

Вартість об’єктів існуючого житлового фонду індексують відповідно до Методики визначення балансової вартості об’єктів житлового фонду, затвердженої постановою КМУ від 09.03.95 №163 та Порядку № 1024 з метою приведення їхньої балансової вартості у відповідність до фактичної вартості будівництва. Пункт 4 Методики № 163 встановлює, що індексацію балансової вартості об’єктів житлового фонду проводять один раз на рік станом на 1 січня наступного року в розмірах, установлених Держкоммістобудування за погодженням із Мінстатом, Мінфіном та Мінекономіки.

Бюджетні новації — 2021

Проводять її до 15 лютого кожного року. І підставою для цього є індекси, затверджені Мінрозвитку, Мінстатом та Мінекономіки (п. 2 Порядку № 1024). Так, на виконання означеної норми Наказ № 102 затвердив індекси балансової вартості об’єктів житлового фонду станом на 1 січня 2018 року. І Наказ № 102 встановив, що індекс балансової вартості об’єктів житлового фонду, прийнятих в експлуатацію у IV кварталі 2017 року, дорівнює «1».

Позаяк Мінрегіон станом на 1 січня 2020 року інші розміри індексів не встановив, діючими залишаються індекси балансової вартості об’єктів житлового фонду, затверджені Наказом № 102. Тобто індекс балансової вартості об’єктів житлового фонду, прийнятих в експлуатацію у І—IV кварталах 2018 та 2019 років, дорівнює «1».

Отже, у 2020 році проведіть індексацію балансової вартості лише тих об’єктів житлового фонду, яку ви не зробили з якихось причин у попередні роки, за індексами, затвердженими Мінрегіоном для тих періодів.

Сама ж установа для цієї мети не повинна визначати ні поріг суттєвості на підставі справедливої вартості об’єктів житлового фонду станом на 1 січня 2020 року, ні список об’єктів, які підлягають індексації. Адже індексація об’єктів житлового фонду не тотожна переоцінці основних засобів, яку установи проводять за наявності умов, визначених пунктом 4 розд. ІІІ Стандарту 121. Бо переоцінка основних засобів не обов’язкова, адже її проводить незалежний експерт на підставі договору за рішенням керівника установи. І її можна застосовувати до всіх груп основних засобів, а не лише до житлових будинків (приміщень).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Корисність основних засобів: оцінка, проводки

Переоцінка та зменшення корисності основних засобів – бухгалтер стикається з цими поняттями у своїй роботі. Як оцінити корисність основних засобів та відобразити в обліку втрати/вигоди від зменшення/відновлення корисності ОЗ – експерт підкаже.
4140

Облік кредиторської заборгованості

По боргам треба платити. Кредиторська заборгованість бюджетної установи – не виняток. Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги, попередня оплата та післяплата, інвентаризація та списання простроченої кредиторської заборгованості – це питання даного огляду.
29227

Надходження в натуральній формі в бюджетній установі

У кейсі бухгалтерських проведень завжди зможете знайти проведення за різними господарським операціями, навіть такі, що не передбачає Типова кореспонденція. Наразі для вас — 4 приклади оприбуткування надходжень у натуральній формі.
8302

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
3540