В установу призначили нового керівника: чи потрібно укладати новий колдоговір

1316
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установу призначили нового керівника. Чи можна вважати чинним колективний договір, який укладали з іншим керівником?

Відповідь

Колективний договір укладають на основі законодавства та прийнятих сторонами зобов’язань, щоб урегулювати виробничі, трудові та соціально-економічні відносини і узгодити інтереси працівників та роботодавців.

ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Якщо змінюється керівник установи, чинність колективного договору зберігається протягом строку його дії, але не більше одного року. У цей період сторони повинні розпочати переговори і укласти новий чи змінити або доповнити чинний колективний договір (ч. 6 ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII).

Зміни до договору набирають чинності з дня, коли їх підписали сторони або з дня, зазначеного у змінах. Сторони, що уклали угоду, мають інформувати громадян через засоби масової інформації про зміни та доповнення до угоди і розміщувати текст угоди у засобах масової інформації.

Отже, за зміни керівника установи залишається чинним попередній колективний договір, але не більше одного року.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт виконаних робіт – зразок

⭐️Установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи роботи чи послуги, має їх належно оформити первинним документом. Таким документом є акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. ⭐️ Розповімо, як його правильно оформити, і наведемо зразок.
228625

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118668

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
298902

Цивільно-правовий договір з працівником – зразок

Поговоримо про ЦПД договір – визначення, лікарняні, ЄСВ, термін дії, а також небезпечні формулювання, що можуть призвести до штрафів. Розглянемо, що краще: трудовий або цивільно-правовий договір, приклади оподаткування. Наводимо зразок договору.
305067

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30478