Бухгалтер неправильно застосував КЕКВ: чи можна виправити

1266
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Напередодні Нового року установа, в якої є підопічні діти, закупила кондитерські вироби і планує їх розфасувати та роздати дітям як подарунки. Бухгалтер отримав від постачальника кондитерських виробів усі необхідні документи, які надав до Казначейства для оплати за КЕКВ 2210. Згодом бухгалтер прочитав роз’яснення, що якщо установа придбаває кондитерські вироби і планує їх розфасувати, то оплачувати їх потрібно за КЕКВ 2230. Чи може бухгалтер відкликати платіжне доручення та внести зміни до кошторису, аби виправити таку помилку?

Відповідь

Так, може. За певних умов.

Оновлена інструкція до КЕКВ: що змінили

Порядок казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затверджений наказом Мінфіну 24.12.2012 № 1407 (далі — Порядок № 1407) передбачає, що розпорядник бюджетних коштів має право в будь-який час переказати кошти зі свого рахунку і відкликати платіжні доручення з органу Казначейства, що його обслуговує (п. 11.5 розд. XI Порядку № 1407). Щоб відкликати платіжне доручення, установа має надати до органу Казначейства лист за підписом посадової особи розпорядника бюджетних коштів, яка має право першого підпису розрахункових документів. Платіжні доручення можна відкликати лише в повній сумі.

Аналогічну норму передбачає і пункт 10.4 глави 10 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну 23.08.2012 № 938.

Якщо в установи не вистачає коштів за КЕКВ 2230 «Продукти харчування», щоб оплатити кондитерські вироби, вона може внести зміни до кошторису і перерозподілити бюджетні асигнування відповідно до економічної класифікації видатків бюджету. Таку можливість передбачає пункт 47 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабміну від 28.02.2002 № 228.

Бухгалтер неправильно застосував КЕКВ: чи можна виправити
ФАЇНА ІСКРИЖИЦЬКАексперт Експертус Головбух
Замовник хоче перерозподілити видатки у межах загального обсягу бюджетних призначень. Бюджетне законодавство не забороняє цього. Треба лише правильно все зробити

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1856

Коди бюджетної класифікації доходів

Коди бюджетної класифікації доходів (КБД) важливо знати всім суб’єктам господарювання, включаючи й бюджетні установи, адже всі сплачують податки, збори, інші обов’язкові платежі до державного чи місцевого бюджетів.
50894

Небюджетний рахунок — рятівне коло для оплати видатків у воєнний час

Кабмін Постановою № 765 вніс зміни до Порядку № 590 — дозволив підприємствам, які постачають бюджетним установам товари, виконують роботи і надають послуги, відкривати небюджетні рахунки на їх ім’я в Казначействі. Бухгалтерську спільноту непокоїть запитання: чи зможуть тепер бюджетні установи своєчасно розраховуватися з постачальниками за товари, виконані роботи і надані послуги, якщо підприємства відкриють у Казначействі небюджетні рахунки?
14794

Структура кодування програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету

Структура кодування програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 №11. Код кожної бюджетної програми відповідає коду функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету
15390

Тимчасова класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів (з перехідною таблицею до функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету)

Тимчасова класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів (з перехідною таблицею до функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету) затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 р. №11.
7167